ՀՀ պաշտպանության նախարարը այցելել է ռազմարդյունաբերական ձեռնարկություն 03/03/2015   15:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն աշխատանքային այցով եղել է ՀՀ ռազմարդյունաբերական համալիրի ձեռնարկություններից մեկում: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է ձեռնարկության շենքային պայմաններին, տեխնիկական հագեցվածությանը, ռազմական նշանակության արտադրանքի նմուշներին, ինչպես նաև ռազմական տեխնիկայի արդիականացման ու վերանորոգման լայնածավալ աշխատանքներին: Դիտարկելով ընթացող աշխատանքները և զինված ուժերի կարողությունների զարգացման համատեքստում կարևորելով ռազմարդյունաբերության նշանակությունը, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տվել է համապատասխան ցուցումներ:
Նույն օրը Սեյրան Օհանյանը եղել է նաև ԶՈւ հակահամաճարակային անվտանգության ծառայությունում: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին է ներկայացվել սանիտարահամաճարակային վիճակը, ինչպես նաև վիճակագրական տվյալներ ծառայության կողմից զորքերում իրականացվող ստուգումների վերաբերյալ:
Շրջելով լաբորատորիաներում` Սեյրան Օհանյանը տեղում ծանոթացել է ծառայության կողմից իրականացվող աշխատանքներին ու չափորոշիչների ստուգման գործընթացին:
17:39 20/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել Դրաստամատ Կանայանի զինակցին
14:25 17/02/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանն ընդունել է Կոնստանտին Բիրյուլինին
17:10 10/12/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ2014-ը Սեյրան Օհանյանը լարված տարի է համարում
17:46 08/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Պաշտպանության նախարարի այցը Տիգրան Մեծի անվան ռազմամարզական հատուկ վարժարան
18:34 26/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՍեյրան Օհանյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ ԱԴԾ սահմանապահ վարչության ներկայիս և նորանշանակ պետերին

Глава Минобороны Армении посетил одно из предприятий ВПК 03/03/2015   17:07  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сейран Оганян во вторник побывал с рабочим визитом в одном из предприятий Военно-промышленного комплекса Армении. Об этом сообщает пресс-служба оборонного ведомства Армении.
Глава Минобороны ознакомился с техническим оснащением, образцами продукции военного назначения, а также с широкомасштабными работами по ремонту и модернизации военной техники. Министр обороны, пронаблюдав за текущими работами и отметив важность ВПК в контексте развития возможностей ВС, дал соответствующие указания.
В тот же день Сейран Оганян посетил противоэпидемическую службу безопасности, где ему была представлена санитарно-эпидемиологическая ситуация, а также статистические данные о проведенных в ВС проверках.