Օսկանյանը նախընտրում է դուրս գալ և՛ կուսակցությունից, և՛ խորհրդարանից. «Հայկական ժամանակ» 02/28/2015   08:55  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ լավատեղյակ աղբյուրներից հայտնի է դարձել, որ ՀՀ նախկին ԱԳ նախարար, ԱԺ պատգամավոր Վարդան Օսկանյանը պատրաստվում է առաջիկա օրերին պատգամավորական մանդատը վայր դնել ու ԲՀԿ-ից դուրս գալու մասին հայտարարություն անել:
Թերթի դիտարկմամբ՝ չնայած Օսկանյանը ԲՀԿ համամասնական ցուցակում երկրորդ համարն է եղել և կարող է խմբակցությունից դուրս գալ՝ առանց մանդատը վայր դնելու, բայց նա նախընտրում է դուրս գալ և կուսակցությունից, և խորհրդարանից:
Լրատվամիջոցի աղբյուրները պնդում են, որ Օսկանյանը դուրս է գալու նաև քաղաքականությունից և առաջիկա տարիներին զբաղվելու է հետազոտական աշխատանքներով: Չի բացառվում նաև Հայաստանից արտագաղթելու տարբերակը:

“Айкакан жаманак”:Осканян скоро заявит об отказе от депутатского мандата и выходе из ППА 02/28/2015   10:08  |  Пресса
Газета “Айкакан жаманак” со ссылкой на достоверные источники пишет, что бывший министр иностранных дел Армении, депутат Национального Собрания РА Вардан Осканян готовится в ближайшие дни заявить об отказе от депутатского мандата и выходе из партии “Процветающая Армения”.
Как сообщает издание, хотя Вардан Осканян занимал третью строчку в пропорциональном списке ППА,и может выйти из партии без отказа от депутатского мандата, однако он предпочитает покинуть и партию, и парламент. Источники СМИ отмечает, что Осканян уйдет также из политики и в ближайшие годы будет заниматься исследовательской деятельностью. Не исключается, возможность его эмиграции из Армении”, - пишет газета.
00:25 05/03/2013  |  Избирательное право“Процветающая Армения” пока еще не определилась со своим участием в выборах в Совет старейшин Еревана
15:06 25/02/2013  |  Лента новостейППА призывает власти и влиятельные политические силы проявить мудрость и взаимотерпимость – заявление “Процветающей Армении”