Զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 02/28/2015   12:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող Ալբերտ Սաֆարյանի մահվան դեպքի առթիվ։ Այս մասին տեղեկանում ենք Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից:
27.02.2015թ.՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տակ գտնվող մարտական դիրքում, նույն զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Ալբերտ Էմիլի Սաֆարյանը, ըստ նախնական տվյալների, իրեն ամրակցված ինքնաձիգով մահացու հրազենային վնասվածք է հասցրել ինքն իրեն՝ ստորին ծնոտի շրջանում:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ինքնասպանության հասցնելը), կատարվում է նախաքննություն:

СК Армении возбудил уголовное дело по факту гибели солдата-срочника Альберта Сафаряна 02/28/2015   13:01  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту гибели солдата срочной службы Альберта Сафаряна. Об этом сообщается на официальной странице Следственного комитета Армении в социальной сети Facebook.
Дело заведено в гарнизонном отделе Главного военного следственного управления СК Армении по ч. 1ст. 110 УК РА (доведение до самоубийства). Ведется расследование.
27 февраля, примерно 20:40 на боевом опорном пункте оборонительного участка одной из воинской частей, дислоцированных на северном направлении АО НКР, солдат-срочник Альберт Сафарян, по предварительным данным, нанес себе смертельное огнестрельное ранение в области нижней челюсти из закрепленного за ним автомата.