Դեսպան Սարգսյանի հանդիպումը ԱՄՆ կոնգրեսական Ռոբերտ Դոլդի հետ 02/27/2015   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փետրվարի 25-ին ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Տիգրան Սարգսյանը հանդիպում ունեցավ ԱՄՆ Կոնգրեսում հայկական հարցերով հանձնախմբի նորանշանակ համանախագահ, Իլինոյս նահանգի հանրապետական կոնգրեսական Ռոբերտ Դոլդի հետ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Դեսպան Սարգսյանը շնորհավորեց կոնգրեսականին` համանախագահությունը ստանձնելու կապակցությամբ, և ամենայն հաջողություն մաղթեց իր պատրականությունների իրականացման գործում:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձան Հանձնախմբի գործունեության օրակարգին, հայ-ամերիկյան տնտեսական և քաղաքական հարաբերություններին, դրանց հետագա ընդլայնման ու ամրապնդման հեռանկարներին և այդ առումով Հանձնախմբի դերակատարությանը: Դեսպան Սարգսյանը կարևորեց հայ-ամերիկյան հարաբերությունների ընդլայնման և խորացման անհրաժեշտությունը:
Դեսպանը ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների նախապատրաստական աշխատանքները: Կարևորվեց ԱՄՆ բարձր մակարդակով մասնակցությունը Հայաստանում և Սփյուռքում կազմակերպվող միջոցառումներին:

Посол Армении в США Тигран Саркисян встретился с американским конгрессменом Робертом Долдом 02/27/2015   17:49  |  Лента новостей
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в США Тигран Саркисян 25 февраля встретился с новоназначенным сопредседателем Группы Конгресса США по армянским вопросам Робертом Долдом.Об этом сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении.
Посол Сарксиян поздравил конгрессмена и пожелал ему всяческих успехов при выполнении обязанностей.
В ходе встречи стороны обсудили повестку дня Комитета, армяно-американские экономические и политические отношения, а также перспективы их дальнейшего расширения и укрепления и в связи роль комитета . Посол Саркисян указал на необходимость расширения и укрепления армяно-американских отношений.
Тигран Саркисян представил подготовительные работы к мероприятиям, посвященным 100-й годовщине Геноцида армян. Была отмечена важность участия США на высоком уровне в мероприятиях, организуемых в Армении и Диаспоре. На встрече также обсуждались актуальные региональные и международные вопросы.