Վարչապետը կառավարության անդամներին խորհուրդ տվեց կարդալ Վահան Հովհաննիսյանի գիրքը 02/19/2015   13:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության այսօրվա նիստը վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը սկսեց կառավարության անդամներին գիրք նվիրելով:
Վարչապետը հիշեցրեց, որ ամեն տարի Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրը՝ փետրվարի 19-ին, Հայաստանում նշվում է որպես գիրք նվիրելու օր:
Ինքն էլ այդ առիթով այսօր նախարարներին ու առընթեր մարմինների ղեկավարներին նվիրեց Վահան Հովհաննիսյանի «Մանդիլիոն» վեպը` խորհուրդ տալով մինչև ապրիլի 24-ն ընթերցել այն:
«Շատ կարևոր է, որ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ ժամանակ գտնեք և ընթերցեք այս վեպը»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:

Премьер-министр Армении посоветовал членам правительства прочитать роман Ваана Ованнисяна 02/19/2015   13:23  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Овик Абраамян по случаю отмечаемого 19 февраля Дня дарения книг преподнес членам правительства в подарок роман недавно ушедшего из жизни Ваана Ованнисяна “Мандилион”, посоветовав им прочитать его до 24 апреля.
Премьер напомнил, что уже несколько лет 19 февраля, в день рождения великого армянского поэта и писателя Ованеса Туманяна, в Армении отмечается День дарения книг.
“Очень важно, чтобы в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян вы нашли время и прочитали эту книгу”, – сказал Овик Абраамян.