ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը` Ճոյտը, ձերբակալվել է 7 դրվագով թույլ տված հանցանքների համար 02/02/2015   18:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր ձերբակալվել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը` Ճոյտը։
Նրան ձերբակալել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության քննչական վարչության վարույթով քննվող քրեական գործի շրջանակներում։ «Փաստինֆո»-ին քիչ առաջ Ֆիննախից տեղեկացրեցին, որ նա կասկածվում է քրեական օրենսգրքի միանգամից 7 հոդվածով նախատեսված արարք կատարելու մեջ։
«Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանը ձերբակալվել է 2015թ. փետրվարի 2-ին ՀՀ ՖՆ քննչական վարչության վարույթում քննվող N 83152012 քրեական գործով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 188-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 38-205-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ն կետով, 188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 38-205-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու կասկածանքով: Նախաքննությունը շարունակվում է»: Այս մասին նշվում է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ։
Այլ խոսքով՝ ԱԺ նախկին պատգամավորը կասկածվում է մի քանի դրվագով ապօրինի ձեռնարկատիրություն ծավալելու եւ հարկերից խուսափելը կազմակերպելու համար։

Задержан экс-депутат парламента Армении Акоп Акопян 02/02/2015   19:26  |  Лента новостей
Бывший депутат Национального Собрания Армении Акоп Акопян(Чойт) задержан в понедельник, 2 февраля, в рамках расследуемого в следственном управлении Министерства финансов Армении уголовного дела. Как сообщили ИА “ФактИнфо” в Минфине РА, экс-депутата подозревают в совершении деяний, предусмотренных сразу по семи статьям Уголовного кодекса Армении.
"Бывший депутат парламента Армении Акоп Акопян(Чойт) был задержан 2 февраля в рамках уголовного дела, находящегося в ведении следственного управления Министерства финансов, по подозрению в совершении общественно опасных деяний, предусмотренных п. 1 ч. 3 ст. 188, ч.2 ст. 188, ч.1 ст. 38-205, п.1 ч.3 ст. 38-188, п. 1 ч. 3ст. 188, ч. 1 ст. 205, ч. 2 ст. 38-205 УК РА. . Предварительное следствие продолжается”, - отмечается в официальном сообщении.
Иными словами, бывшего парламентария подозревают в незаконной предпринимательской деятельности и уклонении от уплаты налогов.