75 տարեկան հայրը կացնով սպանել է որդուն. նոր մանրամասներ Երեւանում տեղի ունեցած սպանությունից 01/27/2015   23:50  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվար 27-ին Երեւանի Արտաշիսյան 39/10 հասցեի բակում՝ ավտոտնակի մեջ, հայտնաբերվել է Երեւանի բնակիչ, 1968 թվականի ծնված  Գերման Ոսկանյանի դիակը` թաղված:
Քննչական կոմիտեի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ դեպքի առթիվ Շենգավիթի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով, ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական գործողություններ` սպանության հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Քննության շրջանակներում պարզվել է առերեւույթ հանցանք կատարած անձի ինքնությունը. նախնական քննության տվյալներով` կենցաղային հարցերի պատճառով առաջացած վիճաբանության ժամանակ Գ.Ոսկանյանին գլխի շրջանում կացնով մի քանի հարված է հասցրել հայրը: Վերջինս հունվարի 27-ին ձերբակալվել է` սպանության կասկածանքով, եւ տվել խոստովանական ցուցմունք:

В Ереване 75-летний пенсионер убил топором собственного сына 01/28/2015 11:46 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства 47-летнего жителя Еревана Германа Восканяна.
Как сообщается на странице Следственного комитета Армении в соцсети Фейсбук, дело заведено по признакам ч. 1-ой ст. 104-й (убийство) Уголовного кодекса РА.Предприняты неотложные следственные действия для выяснения обстоятельств преступления.
27 января в гараже, расположенном во дворе дома по адресу ул.Арташисяна 39/10 в столичном административном районе Шенгавит, было обнаружено засыпанное землей тело Германа Восканяна.
В ходе следствия была установлена личность предполагаемого убийцы. По предварительным данным, им оказался отец жертвы, который во время вспыхнувшей на бытовой почве ссоры нанес сыну топором несколько ударов по голове. 27 января мужчина был арестован по подозрению в совершении убийства и дал признательные показания.