Պերմյակովը կալանավորվել է. որոշումը կայացրել է ռուսաստանցի դատավորը 01/15/2015   10:48  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ռուսաստանյան կողմը գիշերը մեղադրանք է առաջադրել Գյումրիում տեղակայված ռուսաստանյան ռազմաբազայի զինծառայող Վալերի Պերմյակովի դեմ՝ զենքով դասալքության և սպանության համար:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ռուսաստանցի դատավորը Գյումրիում Ավետիսյանների ընտանիքի 6  անդամի սպանության մեջ արդեն մեղադրվող Պերմյակովի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրել կալանավորումը:
Հիշեցնենք, որ երեկ ռուս զինծառայողի դեմ Ավետիսյանների ընտանիքի վեց անդամին սպանելու ու վեցամսական փոքրիկի սպանության փորձի հոդվածներով ՀՀ իրավապահ մարմինները նրան ներգրավել են որպես մեղադրյալ:
Մեր տեղեկություններով` այս պահին Գյումրիում է գտնվում ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Վահագն Հարությունյանը և ՀԿԳ վարչության քննիչը: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ քննիչը Գյումրի է մեկնել ռուս զինվորին Հայաստանի քննչական կոմիտեի վարույթում քննվող քրեական գործով մեղադրանք առաջադրելու համար։
Հիշեցնենք, որ երեկ քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել նրան որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին։

Валерий Пермяков взят под стражу. Решение вынес российский судья 01/15/2015   11:04  |  Актуальная тема
Российская сторона ночью предъявила обвинение военнослужащему 102-й российской военной базы Валерию Пермякову. Ему инкриминируют дезертирство с оружием, вверенным по службе, и убийство.
По сведениям “ФактИнфо”, российский судья избрал в отношении Пермякова, привлеченного уже в качестве обвиняемого в убийстве шестерых членов семьи Аветисянов в Гюмри, меру пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, Следственный комитет Армении накануне вынес решение о привлечении Пермякова в качестве обвиняемого в убийстве шестерых членов семьи Аветисянов в Гюмри и покушении на убийство полугодовалого младенца.
По информации агентства, в данный момент в Гюмри находятся заместитель главы СК Армении Ваагн Арутюнян и следователь Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА. Следователь прибыл в Гюмри с тем,чтобы предъявить обвинение росийскому военнослужащему по уголовному делу, расследуемому в производстве Главного управления по расследованию особо важных дел СК РА.
21:47 14/01/2015  |  Лента новостейПервый замглавы Минобороны РФ сообщил о завершении внутреннего служебного расследования на 102-й российской военбазе в Гюмри: все виновные выявлены