Նոր մանրամասներ՝ «Սևան» ՔԿՀ-ում դատապարտյալի մահվան վերաբերյալ 12/22/2014   17:23  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկում դատապարտյալ Արտակ Արզումանյանի մահվան դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը,  2014թ. դեկտեմբերի 20-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, ՀՀ արդարադատության նախարարության «Սևան» քրեակատարողական հիմնարկի բնակելի գոտու նախկին դպրոցի կիսաքանդ շինությունում հայտնաբերվել է դատապարտյալ Արտակ Արզումանյանի դին՝ մետաղյա ամրալարից  կտորով կախված։
Դեպքի վայրի զննության ժամանակ Արտակ Արզումանյանի բաճկոնի ձախ ծոցագրպանից հայտնաբերվել է նոթատետրի թուղթ՝ հետևյալ գրությամբ. «Իմ արածի համար ոչ մեկի չմեղադրեք. զզվել էի կյանքից, ես եմ որոշել», այնուհետև՝ ստորագրություն:

Стали известны новые подробности смерти осужденного в УИУ “Севан” 12/22/2014   17:49  |  Криминальная хроника
В Следственном управлении Следственного комитета Армении по Лорийской области возбуждено уголовное дело по факту смерти в УИУ “Севан” осужденного Артака Арзуманяна.
Как сообщает пресс-служба СК РА, тело Артака Арзуманяна было обнаружено повешенным на металлической проволоке 20 декабря 2014 года, около 11.00 в полуразрушенном здании бывшей школы в жилой зоне уголовно-исполнительного учреждения “Севан”Минюста РА.
В ходе осмотра места происшествия в нагрудном кармане куртки Артака Арзуманяна была обнаружена записка со следующим содержанием: “"В моей смерти прошу никого не винить. Я устал от жизни, я решил ” и подпись.