Որքա՞ն արժե հանրապետության գլխավոր տոնածառի լույսերը վառելու արարողությունը կազմակերպել. «Ժողովուրդ» 12/16/2014   08:16  |  Մամուլ
Երևանի քաղաքապետարանը 19 միլիոն 475 հազար դրամ կծախսի՝ մայրաքաղաքի գլխավոր տոնածառի լույսերը վառելու հանդիսավոր արարողությունը կազմակերպելու համար: Այս մասին գրում է «Ժողովուրդ»-ը:
Մայրաքաղաքի բյուջեից հատկացվելիք այդ գումարը նախատեսվում է ծախսել դեկտեմբերի 22-ին կայանալիք հանդիսությունները կազմակերպելու համար, տեղի կունենա տոնական համերգ:
«Արդյոք այդ գումարով հնարավոր չէ մայրաքաղաքի որևէ խնդիր լուծել, որպեսզի այդ նպատակով եկող տարի գումար չծախսեն, փոխարենն ավելի համեստ միջոցառում անցկացվի»- գրում է թերթը։

Жоговурд”: Во сколько обойдется организация церемонии зажжения огней на главной елке столицы? 12/16/2014   09:58  |  Пресса
Мэрия Еревана потратит 19 млн 475 тыс драмов на организацию церемонии зажжения огней на главной елке столицы. Об этом пишет газета “Жоговурд”.
Выделяемую из столичного бюджета сумму планируется потратить на организацию намеченного на 22 декабря праздничного концерта.
“Разве нельзя было эти средства направить на решение какой-либо из проблем столицы, чтобы в грядущем году не тратить деньги с этой целью, а вместо этого провести более скромное мероприятие”, - отмечает издание.