Մանկավարժականի ռազմական ամբիոնի դասախոսը ձերբակալվել է կաշառք ստանալու պահին. ԱԱԾ 12/16/2014   14:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Դեկտեմբերի 16-ին ՀՀ ԱԱԾ կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, կաշառք ստանալու պահին ձերբակալվել է Գյումրու Մ.Նալբանդյանի անվան Պետական մանկավարժական ինստիտուտի «Նախազորակոչային պատրաստության և ֆիզիկական դաստիրակություն» ֆակուլտետի ռազմական ամբիոնի դասախոս, փոխգնդապետ Տ.Մադոյանը: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԱԾ լրատվական ծառայությունը:
Ինչպես տեղեկանում ենք պաշտոնական հաղորդագրությունից, պարզվել է, որ Տ.Մադոյանը նույն ինստիտուտի 5-րդ կուրսի ուսանող, ՀՀ ԱԱԾ Սահմանապահ զորքերի N զորամասի պայմանագրային զինծառայող, շարքային Ռ.Գևորգյանից՝ ստուգարք ստանալու դիմաց, պահանջել և ստացել է 60 հազար դրամ գումար:

Преподаватель военной кафедры Гюмрийского педагогического института задержан при получении взятки 12/16/2014   16:02  |  Актуальная тема
Преподаватель военной кафедры Гюмрийского государственного педагогического института им. М. Налбандяна был задержан накануне, 16 декабря, при получени взятки. Об этом сообщает пресс-служба СНБ РА.
“В результате предпринятых Службой национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий в момент получения взятки был задержан преподаватель военной кафедры факультета “Допризывной подготовки и физического воспитания” Гюмрийского государственного педагогического института им. М. Налбандяна, подполковник Тигран Мадоян.
Выяснилось, что Мадоян потребовали получил от студента 5-ого курса того же института, военнослужащего-контрактника пограничных войск СНБ, рядового Рубена Геворкяна 60 тыс. драмов за проставление зачета. В следственном управлении СНБ возбуждено уголовное дело”, - говорится в сообщении ведомства.