Հանցագործության մասին հաղորդումը ոստիկանության բաժնում չեն գրանցել. ահազանգում է քաղաքացին 12/11/2014   11:23  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ քննչական կոմիտեում քննվող քրեական գործով վկա Քրիստինե Հ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014թ. հուլիսի վերջերին տեղեկանալով, որ Սևանի թաղամասերից մեկում գտնվող` Գրիշա Ա.-ի տանը բնակվող Ա. Ա.-ն տան տերերի կողմից ենթարկվել է բռնությունների, զանգահարել է ՀՀ ոստիկանության Սևանի բաժնի հերթապահ մաս, տվել հաղորդում, սակայն իր տված հայտարարությունը բաժնում չի գրանցվել և դրան օրենքով սահմանված կարգով ընթացք չի տրվել: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից:
Դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:
09:52 07/10/2014  |  ՄամուլՆշանակումներ՝ Ոստիկանության համակարգում. «Չորրորդ Իշխանություն»
11:10 04/08/2014  |  Քրեական խրոնիկոնՕպերլիազորը և նախկին ոստիկանը փորձել են գողություն կատարել մեկ այլ օպերլիազորի տանից

ССС Армении: Свидетельница утверждает,что полицейские не зарегистрировали заявление о преступлении 12/11/2014   11:43  |  Актуальная тема
Свидетель по уголовному делу, расследуемому в Следственном комитете Республики Армения, Крстине О. подала заявление, в котором утверждает, что в конце июля 2014г., узнав о том, что А.А., проживающий в доме Гриши А., расположенном в одном из кварталов Севана, подвергся насилию со стороны домовладельцев, позвонила в дежурную часть Севанского отдела Полиции Армении, сделала заявление, однако представленное ею заявление не было зарегистрировано в отделе, и ему не был дан ход в установленном законом порядке. Об этом сообщается на сайте ССС РА.
По факту в Специальной следственной службе Армении возбуждено уголовное дело по части 1-й статьи 308-й Уголовного кодекса РА.