Ջոն Հեֆֆերն. ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը մեր կարևոր գործընկերներից է 11/28/2014   14:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի հետ այսօրվա հանդիպումը սովորական հանդիպում էր, համատեղ անդրադարձ է կատարվել հարցերի լայն շրջանակի:
Երկու ժամից ավելի տևած հանդիպումից հետո այս մասին լրագրողներին հայտնեց Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ ու լիազոր դեսպան Ջոն Հեֆֆերնը:
Դեսպանն ընդգծեց, որ հանձնաժողովն իրենց կարևոր գործընկերներից է,  և իրենք պարբերաբար հանդիպումներ են ունենում, որոնց ընթացքում մեծ կարևորություն է տրվում օրենսդրական դաշտում իրականացվող աշխատանքներին:
Ջոն Հեֆֆերնը հրաժարվեց պատասխանել լրագրողների այլ հարցերի, այդ թվում՝ թե արդյոք քննարկվե՞լ է ԵՏՄ-ին Հայաստանի միանալու հարցը՝  խոստանալով այդ մասին խոսել «Օռակլի» բացման ժամանակ:
14:28 24/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն ազատ է լքել ԵՏՄ-ն` դիմելուց մեկ տարի անց
13:34 24/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԵՏՄ-ին անդամակցելուց հետո ՀՀ ազատ առևտուրն այլ երկրների հետ չի տուժի. Շավարշ Քոչարյան

Посол США Джон Хефферн назвал комиссию НС Армении по внешним сношениям важным партнером 11/28/2014   14:45  |  Лента новостей
На сегодняшней встрече в постоянной комиссии Национального Собрания Армении по внешним сношениям обсуждался широкий спектр вопросов, заявил журналистам Чрезвычайный и Полномочный посол США в РА Джон Хефферн.
Дипломат подчеркнул, что комиссия является одним из важных партнеров, и они периодически проводят встречи, в ходе которых особое внимание отводится работам, проводимым  в законодательном поле.
Джон Хеффер отказался отвечать на другие вопросы журналистов, в том числе о соглашении о присоединении Армении к Договору о Евразийском экономическом союзе, пообещав затронуть эту тему на открытии “Oracle”.