Վճռաբեկ դատարանը մերժել է վարույթ ընդունել «Հարսնաքարի» գործով բոլոր բողոքները 11/25/2014   13:53  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ վճռաբեկ դատարանը որոշում է կայացրել՝ «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի տարածքում բռնարարքի աղմկահարույց  գործով վճռաբեկ բողոքները վարույթ ընունելը մերժելու մասին:
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի՝ 2014 թվականի հունիսի 23-ի որոշման դեմ բողոքներ էին ներկայացրել ամբաստանյալ Արթուր Բաբլոյանի պաշտպան Ա.Խաչատրյանը, ամբաստանյալներ Գարիկ Մարգարյանի և Դավիթ  Ադամյանի պաշտպան Մ.Թովմասյանը, ամբաստանյալ Արման Բաղդասարյանի պաշտպան Մ.Պողոսյանը, ամբաստանյալներ Արման Խաչատրյանի և Նորայր  Հայրապետյանի պաշտպան Ե.Սարգսյանը, տուժողներ Ա.Բայադյանի, Գ.Սողոմոնյանի, Ա.Աղաջանյանի, Է.Նիկոյանի և տուժողի իրավահաջորդ Գ.Ավետյանի ներկայացուցիչներ Տ.Եգորյանը և Լ.Հակոբյանը:
Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի՝ 2014 թվականի մարտի 24-ի դատավճռով՝ Դավիթ  Ադամյանը, Արթուր Բաբլոյանը, Արման Բաղդասարյանը, Արման Խաչատրյանը, Նորայր Հայրապետյանը և Գարիկ Մարգարյանը մեղավոր են ճանաչվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ, 14-րդ կետերով, 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 3-րդ կետերով, 118-րդ հոդվածով, և դատապարտվել ազատազրկման՝ 12 տարի ժամկետով և տուգանքի՝  100.000 ՀՀ դրամի չափով:
ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանը 2014 թվականի հունիսի 23-ի որոշմամբ բողոքները մերժել է` օրինական ուժի մեջ թողնելով Երևանի Ավան և Նոր Նորք վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի՝ 2014 թվականի մարտի 24-ի դատավճիռը:
Վճռաբեկ դատարանը, վերլուծելով բողոք բերած անձանց փաստարկները, գործի նյութերը և բողոքարկվող դատական ակտի պատճառաբանությունները, գտել է, որ բողոքաբեր անձանց կողմից չի հիմնավորվել, որ բողոքարկված դատական ակտում որևէ նորմի մեկնաբանությունը հակասում է Վճռաբեկ դատարանի որոշումներում դրան տրված մեկնաբանությանը, ինչպես նաև, որ առերևույթ թույլ է տրվել դատական սխալ, որը կարող էր ազդել գործի ելքի վրա:
16:12 21/08/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԴատավոր Դավիթ Հարությունյանը ինքնաբացարկ է հայտնել. «Հարսնաքար»-ի գործով երկրորդ «սերիան» կքննի Սամվել Ուզունյանը
22:18 14/08/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Հարսնաքար»-ի գործով երկու ամբաստանյալներին նոր մեղադրանք է առաջադրվել
19:31 29/07/2014  |  Քրեական խրոնիկոն «Հարսնաքարի» գործով ներկայացվել է վճռաբեկ բողոք
18:40 03/06/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԵրեմ Սարգսյան. «Հարսնաքարի» գործով մեղադրանքները շինծու են, իսկ դատավճիռն՝ անարդար
20:33 13/05/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Հարսնաքարի» գործով ամբաստանյալներից երեքը միջնորդում են կայացնել արդարացման դատական ակտ
09:21 01/05/2014  |  ՄամուլՀարուցվել է քրեական գործ՝ դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերելու համար
18:41 25/04/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Հարսնաքար»-ի գործով վերաքննիչ բողոքներ՝ արդարացնելուց մինչև արարքի վերաորակման պահանջով
15:17 25/04/2014  |  Քրեական խրոնիկոն«Հարսնաքար»-ի գործով պաշտպանը պահանջում է քրեաիրավական ճիշտ գնահատական
09:30 08/04/2014  |  Մամուլ«Հարսնաքարի» գործով ամբաստանյալի ծնող. «Ինչու՞ բժիշկների մեջ հանցագործներ չե՞ն լինում. սրանք էլ հարբող բժիշկներ են եղել»
08:56 03/04/2014  |  Մամուլ«Հարսնաքարի գործով» ամբաստանյալների և նրանց հարազատների կողմից դրսևորած վարքագծի վերաբերյալ նյութեր են նախապատրաստվում

Кассационный суд Армении отказал в принятии к производству жалоб по громкому делу о ЧП в “Арснакаре” 11/25/2014   14:50  |  Актуальная тема
Кассационный суд Армении вынес постановление об отказе в принятии всех жалоб на решение Апелляционного суда по резонансному делу об избиении в ресторанном комплексе "Арснакар"  к производству.
Приговором суда административных районов Аван и Нор-Норк г. Ереван от 24 марта 2014 года подсудимые - сотрудники службы безопасности ресторанного комплекса
Гарик Маргарян, Арман Багдасарян, Арман Хачатрян, Норайр Айрапетян, а таккже официант Давид Адамян и экспедитор Артур Баблоян были признаны виновными в совершении деяний, предусмотренных пп. 6 и 14 ч. 2 ст. 112, п. 1.3 ч. 2 ст. 113 и ст. 118 УК РА и приговорены к 12 годам лишения свободы и штрафу в размере 100 тыс.драмов.
Апелляционный уголовный суд Армении 23 июня 2014 года отклонил их жалобы, оставив в силе приговор суда первой инстанции от 24 марта с.г..
Кассационный суд, проанализировав доводы лиц, подавших жалобы, материалы дела и аргументацию обжалуемого судебного акта посчитал, что истцы не обосновали наличие противоречия между трактовкой какой-либо из норм обжалуемого судебного акта и их толкованием, данным в решениях Кассационного суда, а также наличие судебной ошибки, которая могла бы повлиять на исход дела.
14:10 23/06/2014  |  Актуальная тема Апелляционный суд Армении оставил в силе приговор нижестоящей инстанции по резонансному делу об инциденте в ресторане “Арснакар”
16:04 23/05/2014  |  Актуальная темаМатери одного из фигурантов резонансного дела об инциденте в “Арснакаре” предъявлено обвинение в неуважении к суду