Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ Վահե Հակոբյանն աշխատանքից ազատվել է. «Հայկական Ժամանակ» 11/22/2014   09:01  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ը գրում է, որ երեկ երեկոյան վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ստորագրել է Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ Վահե Հակոբյանին աշխատանքից ազատելու որոշումը:
Ինչպես թերթն է գրում, Վ.Հակոբյանը պաշտոնանկ է եղել՝ սեփական դիմումի համաձայն:
Վարչապետի մամուլի խոսնակը հաստատել է, որ Վահե Հակոբյանն  ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն:
Լրատվամիջոցը միաժամանակ տեղեկացնում է, որ նախօրեին Վ.Հակոբյանը «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲ ընկերության պայմանագրային կառավարիչ ֆրանսիական «Սաուր» ընկերության գործադիր նախագահ Ժերոմ լե Կոնտի գլխավորած պատվիրակության հետ վարչապետի մոտ է եղել:
Թերթը մեկնաբանում է, որ իշխող շրջանակներում խոսվում է, որ ամեն ինչ կարծես սկսվել է ֆրանսիացիների այցից:
Կառավարությունից տեղեկացրել են, որ  Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահի պարտականությունները ժամանակավորապես դրվել են կոմիտեի նախագահի տեղակալԳագիկ Խաչատրյանի վրա:

"Айкакан жаманак”: Ваге Акопян освобожден с поста главы Госкомитета водного хозяйства 11/22/2014   10:48  |  Пресса
Газета “Айкакан жаманак” пишет, что накануне премьер-министр Армении Овик Абраамян подписал решение об освобождении Ваге Акопяна с поста председателя Государственного комитета водного хозяйства при министерстве территориального управления РА. Как отмечает издание, Ваге Акопян уволился по собственному желанию.
Пресс-секретарь премьера подтвердила эту информацию.
СМИ при этом сообщает,что накануне В. Акопян вместе с исполнительным директором управляющей ЗАО “Армводоканал” французской компании “Саур” Жеромом ле Контом был накануне у премьер-министра.
Газета пишет, что во властных кругах поговаривают, что все, казалось бы, началось с визита французов.