Ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին 11/21/2014   11:11  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վերջին շրջանում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ շեշտակիորեն աճել են հակառակորդի կողմից իրականացվող հրադադարի ռեժիմի խախտումները: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Առավել ինտենսիվ կրակահերթեր են արձանագրվել հատկապես նոյեմբերի 12-ին շփման գծի արևելյան հատվածում՝ թշնամու կողմից խփված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրի ուղղությամբ:
Միայն նոյեմբերի 20-ի լույս 21-ի գիշերը նշված հատվածում ադրբեջանական բանակը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 190 անգամ, որից 8-ի դեպքում՝ նռնականետից և խոշոր տրամաչափի այլ զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ ուժերի կողմից ձեռնարկվել և ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները՝ թույլ չտալու համար հակառակորդին մոտենալ ուղղաթիռի անկման վայրին:
Ներկա դրությամբ, ինչպես ուղղաթիռի անկման վայրն, այնպես էլ ողջ առաջնագիծը գտնվում է հայ դիրքապահների մշտական վերահսկողության տակ:

Подразделения АО НКР предпринимают необходимые меры для недопущения азербайджанских ВС к месту падения вертолета 11/21/2014   11:57  |  Актуальная тема
В последнее время резко участились случаи нарушения азербайджанской стороной режима прекращения огня по всей протяженности линии соприкосновения ВС НКР и ВС Азербайджана. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
"Наиболее интенсивный обстрел велся 12 ноября на восточном направлении линии соприкосновения – в направлении места падения сбитого врагом армянского вертолета.
Только в ночь с 20 на 21 ноября на отмеченном участке азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня более 190 раз. Выстрелы производились из стрелкового оружия разного калибра, а в восьми случаях - из гранатомета и других видов вооружения крупного калибра.
Передовые подразделения АО НКР предприняли и предпринимают все необходимые меры для недопущения противника к месту падения вертолета.
В настоящее время, под постоянным контролем армянских дозорных находятся как место падения вертолета, так и вся передовая линия", -говорится в сообщении.