Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամ Վազգեն Կալթակճեանին 11/20/2014   15:52  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Սոցիալ դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության հայ-ամերիկյան խորհրդի Լուիզիանայի մասնաճյուղի նախագահ, ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամ Վազգեն Կալթակճեանին և կուսակցության կենտրոնական ու Հայաստանի վարչությունների մի խումբ ներկայացուցիչների: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանրապետության Նախագահը Վազգեն Կալթակճեանին պարգևատրել է Մխիթար Գոշի մեդալով` ծավալած հայանպաստ ակնառու գործունեության, հայրենիք-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար, շնորհավորել ՀՀ պետական բարձր պարգևի արժանանալու կապակցությամբ և մաղթել հետագա հաջողություններ:
Վազգեն Կալթակճեանն իր համար մեծ պատիվ է համարել Հայրենիքի բարձր պարգևին արժանանալը, երախտագիտություն հայտնել այդպիսի գնահատականի համար և ընդգծել, որ ԱՄՆ-ում ու հատկապես իր նահանգում՝ Լուիզիանայում, այսուհետ ևս շարունակելու է ի շահ Հայրենիքի, Արցախի և համայն հայ ժողովրդի իր գործունեությունը:
17:51 10/11/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է «ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների ինստիտուտ
13:41 25/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը ներկա է գտնվել «Երևան շոու-2014» ոսկերչական միջազգային ցուցահանդեսի բացմանը

Президент Армении наградил члена центрального правления партии СДПГ Вазгена Калтакчяна медалью “Мхитар Гош” 11/20/2014   16:49  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян принял сегодня председателя луизианского филиала армяно-американского совета Социал-демократической партии” Гнчакян”, члена центрального правления СДПГ Вазгена Калтакчяна и группу представителей центрального и местного управлений партии. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент Армении наградил Калтакчяна медалью “Мхитара Гош” за весомый вклад в дело укрепления связей между Родиной и Диаспорой, поздравил его с высокой госнаградой и пожелал успехов в дальнейшей деятельности.
Вазген Калтакчян почел за большую честь, что удостоился такой награды, и выразил признательность за столь высокую оценку в свой адрес. Он подчеркнул, что и дальше будет лоббировать интересы Родины, Арцаха и армянского народа в США и, в частности в штате Луизиана.