Իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ. Հայկական կողմը չի կարողանում մոտենալ կործանված ուղղաթիռին 11/13/2014   10:32  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԼՂՀ ՊԲ -ից ստացված տեղեկատվության համաձայն` հակառակորդը շարունակում է լարված պահել իրավիճակը սահմանին, ինչը առայժմ հնարավորություն չի տալիս մոտենալ խոցված ուղղաթիռին:
«Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի՝ իր էջում քիչ առաջ նման գրառում է թողել ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։ Վերջինս նաեւ տեղեկացրել է, որ հակառակորդը հրադադարը խախտել է ավելի քան 200 անգամ` ողջ գիշեր չդադարեցնելով կրակը:
«Միաժամանակ ադրբեջանական կողմի տարածած տեսանյութը լրացուցիչ ապացուցում է, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության` մինչ այդ տարածած հաղորդագրության հերյուրանք լինելը:
Տեսանյութը եւս մեկ անգամ փաստացի ապացուցում է, որ ԼՂՀ ՌՕՈւ ին պատկանող ուղղաթիռները չեն խախտել սահմանը եւ որեւէ դիրքի վրա չեն գրոհում:
Ըստ կարգի` գրոհող կամ անգամ գրոհից հետո հետ վերադարձող ուղղաթիռները օգտագործում են թռիչքային այլ մարտավարություն և տեխնիկական այլ միջոցներ»,- նշված է Ա.Հովհաննիսյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ։

Азербайджан продолжает нагнетать напряженность на границе 11/13/2014   12:18  |  Актуальная тема
“По данным АО НКР, азербайджанская сторона продолжает нагнетать напряженность на границе, из-за чего невозможно приблизиться к сбитому вертолету ВВС Нагорно-Карабахской республики",- написал немногим ранее на своей странице в соцсети Фейсбук пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Он также проинформировал, что противник нарушил режим прекращения огня более 200 раз, не прекращая всю ночь обстрел.
Распространенная азербайджанской стороной видеозапись уничтожения вертолета ВС Нагорного Карабаха является дополнительным доказательством того, что ранее растиражированное заявление Минобороны Азербайджана – измышление.
Видеоматериал еще раз доказывает, что вертолет ВВС НКР не нарушал границы и не атаковал позиции.
Согласно порядку, атакующий или возвращающийся после атаки вертолет использует иную летную стратегию и технические средства”, - отмечается в записи А.Ованнисяна.
18:36 12/11/2014  |  Актуальная темаА.Ованнисян: Изучение обломков сбитого азербайджанцами вертолета ВВС НКР позволит подтвердить отсутствие на его борту вооружения