Եռյակը դարձյալ նիստ է անում 11/12/2014   13:48  |  ԼՐԱՀՈՍ
Քիչ առաջ խորհրդարանում մեկնարկեց ոչ իշխանական երեք ուժերի ներկայացուցիչների հերթական դռնփակ նիստը, որն ընթանում է «Ժառանգություն» խմբակցության սենյակում:
ԲՀԿ-ից նիստին նմասնակցում են խմբակցության քարտուղար Ն. Զոհրաբյանը և անդամներ Ս.Մարգարյանը և Վ.Օսկանյանը, ՀԱԿ-ից ՝ խմբակցության ղեկավար Լ.Զուրաբյանը և քարտուղար Ա.Մանուկյանը, «Ժառանգությունից»՝ խմբակցության ղեկավար Ռ.Հակոբյանը: «Ժառանգությունից» մասնակցում է նաև կուսակցության փոխնախագահ Ա.Մարտիրոսյանը:
Ինչպես երկու օր առաջ կայացած հանդիպումից հետո լրագրողներին հայտնել էր ԲՀԿ անդամ Ս.Մարգարյանը, եռյակն այսօր մտադիր է վերջնական որոշում կայացնել՝ կազմակերպչական և բովանդակային հարցերի կապակցությամբ: Խոսքը, մասնավորապես, համաժողովրդական շտաբների ստեղծման և հանրային միջոցառումների կազմակերպման մասին է:

Очередное заседание “тройки” проходит в парламенте Армении 11/12/2014   14:30  |  Лента новостей
Очередное заседание так называемой непровластной “тройки”, куда входят “Процветающая Армения”, “Армянский национальный конгресс” и “Наследие”, стартовала немногим ранее в кабинете фракции “Наследия” в НС.
От ППА в заседании участвуют секретарь Н. Зограбян и члены парламентской фракции С. Маркарян и В. Осканян. “АНК” на встрече представляют руководитель фракции Л. Зурабян и секретарь А. Манукян, а “Наследие“ - глава фракции Р. Акопян и зампред одноименной партии А. Мартиросян.
Как сообщил в понедельник журналистам член ППА С. Маркарян, “тройка” сегодня намерена вынести окончательное решение по вопросам организационного и содержательного характера. Речь, в частности, идет об организации всенародных штабов и общественных мероприятий.