Դեսպան Սեյրանյանի հանդիպումը Չեխիայի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարի հետ 10/28/2014   12:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հոկտեմբերի 27-ին Չեխիայում Հայաստանի դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը հանդիպում է ունեցել Չեխիայի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարար Մարիան Յուրեչկայի հետ:
ԱԳՆ լրատվական ծառայության տեղեկացմամբ՝ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են գյուղատնտեսության բնագավառում երկու երկրների միջև համագործակցության հնարավորությունները, այդ թվում՝ անտառաբուծության և անտառապահության, անասնապահության և ագրարային կրթության ոլորտներում:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել աշխատանքները ոլորտը կարգավորող իրավապայմանագրային դաշտն ընդլայնելու ուղղությամբ:
Չեխական կողմը պատրաստակամություն է հայտնել ուսումնասիրել այդ երկրի ընկերությունների կողմից Հայաստանի գյուղատնտեսությունում ներդրումներ կատարելու հնարավորությունը:

Посол Армении обсудил с министром сельского хозяйства Чехии перспективы двустороннего сотрудничества 10/28/2014 13:18 | Лента новостей
Посол Армении в Чехии Тигран Сейранян встретился накануне с министром сельского хозяйства Чехии Марианом Юречкой.
Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства Армении, в ходе встречи собеседники обсудили перспективы двустороннего сотрудничества в сельскохозяйственной отрасли, в том числе в сфере лесоводства, охраны леса, скотоводства и аграрного образования.
Была достигнута договоренность о продолжении работы по расширению регулирующего сферу договорно-правового поля. Чешская сторона выразила готовность изучить возможности инвестирования в сельскохозяйственную отрасль Армении.