Նախագահ Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիա 10/25/2014   16:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ֆրանսիայի Նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի հրավերով հոկտեմբերի 26-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ֆրանսիայի Հանրապետություն: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ Նախագահը հանդիպում կունենա Ֆրանսիայի Նախագահի հետ, որտեղ կքննարկվի հայ-ֆրանսիական երկկողմ օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ: Ֆրանսուա Օլանդի հետ Սերժ Սարգսյանը կքննարկի նաև ԼՂ հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման բանակցային գործընթացին վերաբերող հարցեր:
Նույն օրը Ֆրանսիայի նախագահի նախաձեռնությամբ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում տեղի կունենան Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահների բանակցություններ:

Переговоры президентов Армении и Азербайджана пройдут 27 октября в Париже 10/25/2014   16:57  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян 26 октября отправится с рабочим визитом во Францию. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
В рамках визита 27 октября президент Армении проведет встречу с президентом Франции, в ходе которой будет затронут широкий круг вопросов армяно-французской двусторонней повестки. Стороны обсудят также вопросы, касающиеся процесса мирного урегулирования нагорно-карабахского конфликта.
В тот же день по инициативе президента Франции в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ состоятся переговоры президентов Армении и Франции.