«Կոշ»-ի դատապարտյալի հաղորդմամբ` ՔԿՀ որոշ պաշտոնատար անձինք դատապարտյալներից պարբերաբար կաշառք են ստացել 10/24/2014   12:00  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ արդարադատության նախարարության «Կոշ» քրեակատարողական հիմնարկի դատապարտյալը հաղորդում է տվել այն մասին, որ հիշյալ քրեակատարողական հիմնարկի առանձին պաշտոնատար անձինք դատապարտյալներից պարբերաբար որպես կաշառք ստացել են առանձնապես խոշոր չափերով գումարներ` ծառայության գծով հովանավորչության և թողտվության համար:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջից տեղեկանում ենք, որ դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

В Армении заключенный УИУ “Кош” заявил, что ряд должностных лиц пенитенциарного учреждения брали взятки от арестантов 10/24/2014   12:57  |  Актуальная тема
Содержащийся в УИУ “Кош” осужденный подал заявление о том, что отдельные должностные лица вышеупомянутого пенитенциарного учреждения периодически в виде взятки получали от заключенных крупные суммы за покровительство и попустительство.
Как сообщается на сайте Специальной следственной службы Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело по признакам п. 2 ч. 4 ст. 311 УК Армении.