Հայաստանում է ՌԴ զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետի գլխավորած պատվիրակությունը 10/14/2014   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարների կողմից հաստատված երկկողմ համագործակցության՝ 2014թ. պլանի համաձայն` ս.թ. հոկտեմբերի 13-ին Հայաստան է ժամանել ՌԴ զինված ուժերի ինժեներական զորքերի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Յու.Ստավիցկու գլխավորած պատվիրակությունը` ինժեներական ապահովման ոլորտում աշխատանքային քննարկումներին մասնակցելու և ՀՀ ԶՈՒ ինժեներական զորամասեր այցելելու նպատակով: Պատվիրակության այցը կավարտվի ս.թ. հոկտեմբերի 15-ին:
Ինչպես հայտնում է ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, հոկտեմբերի 14-ից 17-ը Հայաստանում է գտնվելու նաև Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորքերի վարչության աշխատանքային խումբը` ՌՔԿՊ ոլորտում երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի քննարկան նպատակով:

Начальник инженерных войск ВС России находится с визитом в Армении 10/15/2014   00:31  |  Лента новостей
Начальник инженерных войск Вооруженных Сил Российской Федерации, генерал-лейтенант Юрий Ставицкий прибыл в Армению в рамках плана двустороннего сотрудничества на 2014 год, утвержденного главами Минобороны Армении и России.
Как сообщает пресс-служба оборонного ведомства РА, возглавляемая Ставицким делегация примет участие в рабочих обсуждениях вопросов, касающихся сферы инженерного обеспечения, и посетит инженерные части ВС Армении. Визит делегации завершится в среду, 15 октября.
Кроме того, с 14 по 17 октября в Армении будет находиться рабочая группа Управления войск радиационной, химической и биологической защиты Вооруженных Сил Российской Федерации для обсуждения вопросов, представляющих двусторонний интерес.