Ո՞րն է Բախչագուլյանի՝ աշխատանքից ազատվելու պատճառը. «Ժողովուրդ» 10/07/2014   09:04  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ը գրում է ՍԱՊԾ նախկին պետ Աբրամ Բախչագուլյանի՝ աշխատանքից ազատման մասին՝ հավելելով, որ նրան փոխարինել է Սփյուռքի փոխնախարար Արմեն Հայրապետյանը:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ Բախչագուլյանի ազատման պատճառն այն է, որ Գյուղնախարար Սերգո Կարապետյանը վարչապետի մոտ բողոքել է նրա վատ աշխատաոճից, որի համար Բախչագուլյանը երկու անգամ արժանացել է վարչապետի բանավոր նկատողությանը:
Մյուս պատճառը, ըստ թերթի, որի համար նա հեռացվել է աշխատանքից, այն է, որ ՍԱՊԾ նախկին պետը բոլոր տնտեսվարողներին պարտադրել է դե ֆակտո իրեն պատկանող «Ստանդարտ դիալոգ» լաբորատորիայում փորձաքննություն անցկացնել:
Ինչպես լրատվամիջոցն է նշում, եղել են դեպքեր, երբ այդ լաբորատորիայով փորձաքննություն անցած ապրանքն արտահանվել է ՌԴ և այնտեղ դրա հետ կապված խնդիրներ են առաջացել:

”Жоговурд”: Почему уволили Бахчагуляна с поста главы Госслужбы безопасности продуктов питания? 10/07/2014   10:46  |  Пресса
Газета ”Жоговурд” об отставке Абраама Бахчагуляна с должности начальника Госслужбы безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении. По данным издания, его на посту сменил замглавы Миндиаспоры Армен Айрапетян.
По сведениям газеты, Бахчагуляна уволили по двум причинам: министр сельского хозяйства пожаловался премьер-министру на плохую работу Бахчагуляна, за что последний дважды удостоился устного выговора от главы правительства.
“Вторая причина заключается в том, что экс-глава Государственной службы безопасности продуктов питания заставлял всех хозяйствующих субъектов проходить экспертизу в принадлежащей ему де-факто лаборатории”,- пишет СМИ.