«Էյր Արմենիան» չի սնանկանում. Ընկերությունը մտահոգված է ապատեղեկատվության տարածմամբ 10/03/2014   11:28  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Տեղեկությունները, թե «Էյր Արմենիա»-ին սնանկացում է սպառնում, ընկերությունում ապատեղեկատվություն են որակում: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան` հայտնեցին ընկերության գրասենյակից` հավելելով, որ «ընկերությունը, իրոք, լավ ժամանակներ չի ապրում, և բոլոր հակառակորդնեն առիթը բաց չեն թողնում թե’ տեղական, թե’ օտարերկրյա լրատվամիջոցների օգնությամբ ընկերությանը վարկաբեկող բացասական լուրեր տարածել»:
Հիշեցնենք՝ վերջին շրջանում մամուլում լուրեր հայտնվեցին, թեընկերությունը խոշոր պարտքեր ունի «Զվարթնոց» օդանավակայանին, բացի այդ, չի կարողանում վճարել Դուբայից ձեռք բերած 2 օդանավերի դիմաց պարտք մնացած 5 մլն դոլարը:
«Մենք երբեք չենք ունեցել Դուբայից գնված ոչ մի օդանավ: Մեր պարկը համալրած օդանավերը համապատասխան պայմանագրերով վարձակալված են հոլանդացիներից: Պայմանագրերի շրջանակներում իրականացվում է նրանց տեխնիկական սպասարկումը արտերկրում»,- ասացին ընկերությունից` հավելելով, սակայն, որ միակ դժվարությունը եղել է օդանավերից մեկի սպասարկման հետ կապված, որը պլանավորված չի եղել ընկերության կողմից: Դա էլ հանգեցրել է չվացուցակի որոշակի փոփոխությունների:
«Էյր Արմենիա»-ում հերքում են նաև ընկերության աշխատակիցների՝ աշխատանքից ազատվելու մասին տեղեկությունները`վստահեցնելով, որ նրանք բոլորն աշխատել և շարունակելու են աշխատել իրենց մոտ:

Армянская авиакомпания Air Armenia назвала дезинформацией сведения о своем возможном банкротстве 10/03/2014   12:03  |  Актуальная тема
Сведения о том, что Air Armenia, грозит банкротство, в авиакомпании квалифицировали как дезинформацию. Об этом ИА “Фактинфо” сообщили в офисе компании, добавив, что “Air Armenia действительно переживает сейчас не самые лучшие времена, и все конкуренты не упускают повода при поддержке местных или зарубежных СМИ распространять негативные сведения о компании”.
Напомним, что недавно в прессе муссировались слухи о том, что компания имеет крупную задолженность перед ереванским аэропортом “Звартноц”. Кроме того, сообщалось,что Air Armenia, не в состоянии расплатиться с долгом в 5 млн. долларов за два самолета, приобретенные в Дубае.
“У нас никогда не было самолетов, купленных в Дубае. Лайнеры, пополнившие наш парк, арендованы по соответствующему договору. В рамках данного договора осуществляется техническое обслуживание лайнеров за рубежом ”, - пояснили в авиакомпании, добавив при этом, что затруднения возникли лишь с внеплановым обслуживанием одного самолета.. Это и привело к некоторым изменениям в графике полетов.
Air Armenia опровергает слухи об увольнении сотрудников и заверяет, что все они работали и будут работать у них.