Կաշառքի կասկածանքով ձերբակալված մանկավարժական համալսարանի աշխատակիցը ստորգրությամբ ազատ է արձակվել 09/30/2014   11:33  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կաշառք ստանալու պահին օրեր առաջ ձերբակալված Խ.Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի հեռակա ուսուցման ընդունելության պատասխանատու քարտուղար Մկրտիչ Ղուկասյանը ստորագրությամբ ազատ է արձակվել:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնի դարձավ քննությանը մոտ կանգնած աղբյուրներից: Ըստ նույն աղբյուրի` Մկրտիչ Ղուկասյանի նկատմամբ չի ընտրվել խափանման միջոց կալանավորումը` նրա տարիքն ու առողջական վիճակը հաշվի առնելով:
Հիշեցնենք` Ղուկասյանը ձերբակալվել էր սեպտեմբերի 25-ին` ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում:
Ըստ նախաքննական մարմնի` Մկրտիչ Ղուկասյանը Երևան քաղաքի բնակչուհի Ց.Հովհաննիսյանին մանկավարժական համալսարանի հեռակա ուսուցման բաժին ընդունելու դիմաց նրանից պահանջել և ստացել էր 1 700 ԱՄՆ դոլար կաշառք:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում Քրեական օրենսգրքի 3111-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը շարունակվում է:

Задержанный по подозрению во взяточничестве сотрудник Армянского государственного педагогического университета отпущен под подписку о невыезде 09/30/2014   11:56  |  Актуальная тема
Задержанный в момент получения взятки ответственный секретарь по приему на заочное обучение в Армянский педагогический университет имени Х. Абовяна Мкртыч Гукасян освобожден под подписку о невыезде.
Об этом ИА “Фактинфо” сообщил источник, близкий к следствию. По его данным, Мкртыч Гукасян не был взят под стражу с учетом имеющихся у него проблем со здоровьем.
Напомним, Гукасян был задержан 25 сентября в результате предпринятых сотрудниками Службы национальной безопасности Армении оперативно-розыскных мероприятий.
По данным следствия, Мкртыч Гукасян потребовал и получил от жительницы Еревана Ц.Ованнисян взятку в размере 1700 долларов США для положительного решения вопроса о приеме на заочное обучение в Педагогический университет.
По данному факту в следственном управлении СНБ РА возбуждено уголовное дело по признакам п. 2ч. 3 ст. 311/1 УК РА. Расследование продолжается.