Սերժ Սարգսյանը Բրյուսելում ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից կատարված ոտնձգությունների մանրամասները և հետևանքները. Tert 08/05/2014   13:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Tert.am-ի տեղեկացմամբ՝ ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Սաղաթելյանը լրատվամիջոցի հետ հեռախոսազրույցում մանրամասներ է ներկայացրել ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի՝ Բրյուսելում անցկացրած հանդիպումներից։
«Բրյուսելում անցկացված` Առաջին համաշխարհային պատերազմի 100-ամյակին նվիրված հիշատակի միջոցառումների ընթացքում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ոչ արարողակարգային բազմաթիվ շփումներ է ունեցել տարբեր երկրների ղեկավարների հետ:
Երկկողմ հարաբերությունների շուրջ մտքերի փոխանակությունից բացի այդ շփումներում հատկապես կարևորվել է մեր տարածաշրջանում խաղաղության վերականգնման առաջնահերթությունը, և ՀՀ Նախագահը ներկայացրել է հաստատված խաղաղության դեմ վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից կատարված ոտնձգությունների մանրամասներն ու հետևանքները»,- տեղեկացրել է Արման Սաղաթելյանը:

Президент Армении Серж Саргсян представил в Брюсселе детали и последствия посягательств Азербайджана - Tert 08/05/2014   15:07  |  Актуальная тема
Пресс-секретарь президента Армении Арман Сагателян в телефонной беседе с Tert.am представил подробности проведенных в Брюсселе встреч президента РА Сержа Саргсяна.
«В Брюсселе, в ходе памятных мероприятий, приуроченных к 100-летию Первой мировой войны, Серж Саргсян провел многочисленные непротокольные встречи с лидерами разных стран.
Кроме обмена мнениями о двусторонних отношениях в ходе бесед была особо подчеркнута важность восстановления мира в нашем регионе, и президент Армении представил детали и последствия посягательств Азербайджана в последние дни против установленного мира.
В частности, в ходе неофициальной беседы с президентом Франции Франсуа Олландом были обсуждены вопросы, связанные с продолжением процесса переговоров вокруг карабахского конфликта», - сообщил Арман Сагателян.