ՀՔԾ-ն հաստատեց. Հայկ Կյուրեղյանի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ գործ է հարուցվել 06/28/2014   10:50  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Քաղաքացի Հայկ Կյուրեղյանի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ մամլո ծառայությունը, քաղաքացի Հայկ Կյուրեղյանը  հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014թ. հունիսի 12-ին` ժամը 11:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքի դիմաց օդամղիչ ատրճանակով կրակելուց հետո, ոստիկանության աշխատակիցներն իրեն բերման ենթարկելիս, ապա բաժնի վարչական շենքում իր նկատմամբ բռնություն են գործադրել` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
09:18 14/06/2014  |  ՄամուլՇանթ Հարությունյանը Հայկ Կյուրեղյանի քայլը համարում է հերոսական. «Չորրորդ Իշխանություն»
09:05 13/06/2014  |  ՄամուլՈ՞վ է դատարանի մոտ կրակ բացած Հայկ Կյուրեղյանը. «Իրավունք»
16:35 12/06/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանի շենքի դիմաց տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով տուժել է 5 ոստիկան. հարուցվել է քրեական գործ
14:51 12/06/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԴատարանի մոտ հնչած կրակոցների արդյունքում կան վիրավոր ոստիկաններ

ССС Армении подтвердила информацию о возбуждении уголовного дела по факту применения насилия в отношении "стрелка" Айка Кюрегяна 06/28/2014   11:13  |  Актуальная тема
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления Айка Кюрегяна, возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2ст. 309 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, гражданин Айк К. подал заявление о том, что 12 июня 2014г., в 11.00 после стрельбы из пневмотического пистолета напротив суда столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш сотрудники полиции в ходе привода его в отдел полиции, а затем и в административном здании отдела применили в отношении него насилие, причинив ему телесные повреждения.