Արծրուն Հովհաննիսյան. Սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՊՆ է հրավիրվել Անջեյ Կասպրչիկի անձնական ներկայացուցիչը 06/05/2014   18:18  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Այսօր Նախիջևանյան սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի կապակցությամբ ՀՀ ՊՆ կողմից տեղեկացվել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին, վերջինս հրավիրվել է ՊՆ»։ Այդ մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրառել է ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ Արարատի մարզի զորամասերից մեկում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում են ստացել պայմանագրային զինծառայողներ Անդրանիկ Սամվելի Եղոյանը (ծնվ. 1988թ.) և Բորիս Բենիկի Գասպարյանը (ծնվ. 1992թ.):

Арцрун Ованнисян: Посла Анджея Каспршика вызвали в Минобороны Армении в связи с инцидентом на границе 06/06/2014   09:27  |  Лента новостей
Министерство обороны уведомило личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика об инциденте на границе Армении и Нахичевана, вызвав его в Минобороны РА. Об этом на своей странице в Facebook сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
Напомним, накануне, 5 июня, на боевом посту в одной из воинских частей, дислоцированных на юго-западном направлении линии соприкосновения ВС Азербайджана и Армении, от произведенных противником выстрелов смертельные огнестрельные ранения получили двое военнослужащих-контрактников ВС Армении - Андраник Самвелович Егоян (1988 г.р) и Борис Беникович Гаспарян (1992 г.р.).