Լուգանսկին հասցված ավիահարվածի հետևանքով մահացել է 8 խաղաղ բնակիչ, մեծամասամբ՝ կանայք 06/03/2014   15:39  |  Միջազգային լրահոս
Նախօրեին Լուգանսկին հասցված ավիահարվածի հետևանքով մահացել է 8 խաղաղ բնակիչ, ևս 28-ը՝ ստացել են մարմնական վնասվածքներ։ РИА Новости-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել են ինքնահռչակ Լուգանսկի ժողովրդական հանրապետության իշխանությունները։
«Ուկրաինայի ռազմաօդային ուժերի՝ 2014 թվականի հունիսի 2-ին Լուգանսկի շրջխորհրդի շենքին հասցրած ավիահարվածի հետևանքով մահացել է 8 մարդ (3 տղամարդ և 5 կին)։ Բոլոր զոհերը քաղաքացիական անձինք են։ Տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ է ստացել 28 մարդ։ Բոլոր վիրավորները գտնվում են Լուգանսկի շրջանային հիվանդանոցում, մեծ մասը՝ վերակենդանացման բաժանմունքում»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։
Երկուշաբթի՝ հունիսի 2-ին, ուկրաինական ուժայինները երկու ավիահարված են հասցրել Լուգանսկին. առաջինը՝ քաղաքի կենտրոնում գտնվող վարչական շենքին, իսկ երկրորդը, ԼԺՀ-ի տվյալներով, Լուգանսկի անցակետին։

Власти самопровозглашенной ЛНР сообщают о восьми погибших и 28 раненых при авиаударе в Луганске 06/03/2014 14:15 | Международные новости
Восемь мирных жителей погибли, 28 получили ранения в результате авиаудара в Луганске накануне. Об этом сообщает РИА “Новости” со ссылкой на представителей властей самопровозглашенной Луганской народной республики.
"Вследствие авиаудара, нанесенного ВВС Украины по зданию Луганской ОГА 2 июня 2014 года, погибли 8 человек (3 мужчины и 5 женщин). Все погибшие — гражданские люди. Ранены 28 человек (различной степени тяжести). Все раненые находятся в Луганской областной больнице, большинство из них — в реанимации", — говорится в сообщении.
В понедельник украинские силовики нанесли два авиаудара по Луганску. Первый — по зданию администрации в центре города. Второй авиаудар, по данным
самопровозглашенной Луганской народной республики, был нанесен по блокпосту в районе станицы Луганской.