Նուբարաշենում դանակահարության փաստով հարուցվել է քրեական գործ. տուժածի վիճակը ծանր է 06/02/2014   11:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Անցած գիշեր որովայնի հատվածում դանակահարությունից ստացած վնասվածքով «Էրեբունի» ԲԿ է տեղափոխվել Նուբարաշենի բնակիչ 22-ամյա Վանուշ Ալեքսանյանը:
Հիշեցնենք, ըստ shamshyan.com կայքի, երիտասարդին դանակահարել է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանի եղբորորդին` 22-ամյա Սեդրակ Օսիպյանը: Այս հարցի վերաբերյալ Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ դանակահարության դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն, սակայն կատարողի մասին ոստիկանությունն այս պահին  տեղեկություն չունի:
Էրեբունի հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժնի վարիչ Արմեն Մուրադյանն էլ «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ Վանուշ Ալեքսանյանը հիվանդանոց է տեղափոխվել բավական ծանր վնասվածքներով, մի քանի օրգանի պատռվածքներով: Նրան վիրահատել են, հեռացրել են փայծախը: «Այս պահին հիվանդի վիճակը ծանր է, բայց գիտակցություն ունի»,- ասաց Արմեն Մուրադյանը:

По факту поножовщины в одном из спальных районов Еревана возбуждено уголовное дело 06/02/2014   11:47  |  Актуальная тема
22-летний житель ереванского административного района Нубарашен Вануш Алексанян накануне ночью с ножевым ранением был госпитализирован в медцентр “Эребуни”.
По информации shamshyan.com, молодого человека ударил ножом племянник(сын брата) заместителя главы полиции Еревана Валерия Осипяна – 22 –летний Седрак Осипян. Как сообщили ИА “ФактИнфо” в пресс-службе полиции Армении, по данному факту возбуждено уголовное дело, ведется расследование, однако в настоящий момент полиция не располагает сведениями о лице, совершившем данное деяние.
Заведующий отделением реанимации медцентра “Эребуни” Армен Мурадян в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил, что Вануш Алексанян был госпитализирован в больницу с тяжелыми ранениями, с разрывом нескольких органов. Парня прооперировали, ему удалили селезенку. “В настоящий момент состояние больного тяжелое, однако он в сознании”, - проинформировал Армен Мурадян.