Ըստ քաղաքացու հաղորդման՝ ոստիկանները համոզել են նրան կատարված հանցագործության մասին հաղորդում չտալ 05/31/2014   12:05  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը ՀՀ Շիրակի մարզի դատախազությունից ստացել է քաղաքացի Մալխաս Ա.-ի հաղորդումը, որի հիման վրա նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 177-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1.1 կետի և 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ մամլո ծառայությունը, ըստ քաղաքացի Մալխաս Ա.-ի հաղորդման` 2014թ. ապրիլի 28-ի լույս 29-ի գիշերը անհայտ անձինք մուտքի դուռը կոտրելու եղանակով ապօրինի մուտք են գործել իր բնակարան, որտեղից գաղտնի հափշտակել են տարբեր տեսակի կենցաղային իրեր:
Կատարված հանցագործության մասին ինքը ցանկացել է հաղորդում տալ ՀՀ ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության Գյումրի քաղաքի Կումայրիի բաժնում, սակայն օրվա օպերատիվ հերթապահը, սահմանված կարգով չի գրանցել հանցագործության դեպքը, այլ իրեն ուղեկցել է նույն բաժնի պետի և տեղակալի մոտ:
Վերջիններս համոզել են իրեն կատարված հանցագործության մասին հաղորդում չտալ` խոստանալով, որ հանցագործություն կատարած անձինք կվերադարձնեն գողոնը:

В Армении жертва ограбления утверждает, что ширакские полицейские отговаривали его от подачи заявления 05/31/2014   13:39  |  Актуальная тема
Прокуратура Ширакской области Армении направила в Специальную следственную службу заявление Малхаса А., по подготовленным на основании которого материалам было возбуждено уголовное дело по признакам пп. 1.1 ч. 3 ст. 177 и ч. 1ст. 308 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС РА, согласно заявлению Малхаса А, в ночь с 28 на 29 апреля 2014г. неизвестные, взломав входную дверь, проникли в квартиру, откуда украли различные бытовые предметы
Малхас А. хотел заявить о совершенном преступлении в отдел Кумайри г. Гюмри Ширакского областного управления полиции РА, однако оперативный дежурный не зарегистрировал в установленном законом порядке инцидент, а проводил его к начальнику того же отдела и его заместителю.
Последние убеждали его отказаться от подачи заявления о преступлении, пообещав, что лица, совершившие преступление, вернут украденное.