Սպառնացել են Ժիրայր Սէֆիլյանին արտաքսել Հայաստանից 05/24/2014   14:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ կառավարությանն առընթեր ազգային անվտանգության ծառայության մի բարձրաստիճան սպա Նախախորհրդարանի ներկայացուցչի միջոցով պաշտոնապես Ժիրայր Սէֆիլյանին ուղղված սպառնալիք է փոխանցել: Այս մասին ասվում է Նախախորհրդարանի քարտուղարության այսօր տարածած հայտարարության մեջ։
Ըստ Նախախորհրդարանի՝ սպան ասել է, թե Ժիրայր Սէֆիլյանը Քեսաբի ազատագրման նպատակով այնտեղ ազատամարտիկներ է ուղարկում և եթե մեկ անգամ էլ փորձի նման քայլ կատարել, նրան կարտաքսեն Հայաստանից:
«Ընդ որում՝ բարձրաստիճան սպան բաց տեքստով նշել է, որ Ժիրայր Սէֆիլյանին արտաքսելու վերաբերյալ այս սպառնալիքի հրապարակայնացումը որևէ կերպ չի կասեցնի դրա իրագործումը:
Այս երևույթը շատ խորը արմատներ ու պատճառներ ունի, սակայն Նախախորհրդարանը դրանց կանդրադառնա հետագայում՝ ըստ անհրաժեշտության:
Բոլոր դեպքերում ակնհայտ է, որ Ժիրայր Սէֆիլյանին Հայաստանից արտաքսելու մտադրության պատճառը ոչ թե Քեսաբի ազատագրման հարցում նրա ենթադրյալ կազմակերպական միջամտությունն է, այլ ռեժիմին հեռացնելուն ուղղված նրա գործողությունները:
Նախախորհրդարանի քարտուղարությունը պաշտոնապես հայտարարում է, որ անկախ ամեն ինչից՝ Մեծ Եղեռնի 100-ամյա տարելիցը մեր ժողովուրդը դիմավորելու է առանց ռեժիմի՝ ազգային պետության տանիքի ներքո:
Ժամանակի հետհաշվարկն սկսված է: Ռեժիմին մնացել է ոչ ավել, քան 48 շաբաթ»,- նշվում է հայտարարության մեջ:

Члену движения “Предпарламент” Жирайру Сефиляну пригрозили депортацией из Армении 05/24/2014 15:54 | Лента новостей
Один из высокопоставленных офицеров Службы национальной безопасности при правительстве РА через представителя “Предпарламента” официально передал угрозу в адрес Жирайра Сефиляна. Об этом говорится в заявлении секретариата движения “Предпарламент” .
"По его словам, Жирайр Сефилян с целью освобождения Кесаба отправлял туда воинов-освободителей, но если он еще раз попытается предпринять нечто подобное, его депортируют из Армении.
Причем высокопоставленный офицер открытым текстом заявил, что предание огласке угрозы депортации Жирайра Сефиляна никак не остановит ее реализацию.
Это явление имеет очень глубокие корни и причины, но “Предпарламент” при необходимости обратится к ним в будущем.
Во всех случаях очевидно, что намерение выдворить из страны Жирайра Сефиляна связано не с его действиями по предполагаемой организации освобождения Кесаба, а с шагами по устранению действующего режима.
Секретариат “Предпарламента” официально заявляет, что несмотря ни на что, наш народ встретит 100-летие Геноцида армян без действующего режима, под крышей национального государства.
Обратный отсчет начат. Существованию режима осталось не более 48 недель”, - говорится в заявлении “Предпарламента”.