Վերնիսաժի մոտ կրակոցների փաստով հարուցվել է քրեական գործ 05/17/2014   15:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը, ով այս պահին գտնվում է Վերնիսաժի հարակից տարածքում, քիչ առաջ «Փաստինֆո»-ին հայտնեց, որ տեղի ունեցած դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին և 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասերով, նշանակվել են դատաբժշկական և դատաձգաբանական փորձաքննություններ, ձեռնարկվում են օպերատիվ հետախուզական և քննչական միջոցառումներ` հանցագործություն կատարողների հայտնաբերելու և ձերբակալելու ուղղությամբ:
Հիշեցնենք՝ այսօր՝ ժամը 13:30-ի սահմաններում, Երևանում՝ Վերնիսաժի հարակից տարածքում, «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքի մոտ հրազենից կրակոցներ են արձակվել, որի հետևանքով, ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, մարդիկ են տուժել:
Նրա տեղեկություններով՝ դեպքի վայրում հայտնաբերվել են հրազենից արձակված մեծ թվով կրակված պարկուճներ և Porsche Cayenne մակնիշի 80 ՊՊ 008 համարանիշի և Toyota մակնիշի 80 TT 008 համարանիշի ավտոմեքենաները, որոնք, ըստ ֆոտոլրագրողի տեղեկությունների, պատկանում են ԱԺ պատգամավոր «Յուվեցի Կարո» մականվամբ Կարո Կարապետյանին:
Մեր հարցին, թե հայտնի՞ է արդյոք տուժողների ինքնությունը և որքանո՞վ է իրականությանը համապատասխանում տեղեկությունը, թե դեպքի վայրում կայանված ավտոմեքենան պատկանում է ԱԺ պատգամավորին, Ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության աշխատակից Արմեն Մալխասյանը հրաժարվեց պատասխանել:

По факту стрельбы в центре Еревана возбуждено уголовное дело 05/17/2014   15:55  |  Актуальная тема
Сотрудник Управления информации и по связям с общественностью Армен Малхасян, который в настоящий момент находится на прилегающей к Вернисажу территории, чуть ранее сообщил ИА “ФактИнфо”, что по факту стрельбы в центре Еревана возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 235 и ч. 4 ст. 258 УК РА, назначена судебно-медицинская и судебно –баллистическая экспертизы, предпринимаются оперативно-розыскные и следственные мероприятия по обнаружению лиц, совершивших преступление, и их задержанию.
Напомним, что сегодня в районе 13.30 в Ереване, на прилегающей к Вернисажу территории, у входа в здание компании “Прогрестех Армения” неизвестный открыл огонь. В результате стрельбы, как сообщал фоторепортер Гагик Шамшян, пострадали несколько человек.
По имеющимся у него сведениям, на месте инцидента найдено большое количество стреляных гильз. Обнаружены также автомобили марок Porsche Cayenne с г/н 80 ՊՊ 008 и Toyota с г/н 80 TT 008, которые, как сообщает фотожурналист, принадлежат депутату НС РА Каро Карапетяну по прозвищу “Ювеци Каро”
Что касается личностей пострадавших и того, в какой мере данная информация соответствует действительности, и действительно ли припаркованный на месте происшествия автомобиль принадлежит депутату НС РА, сотрудник Управления информации и по связям с общественностью Армен Малхасян отказался отвечать.