Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել կոմպոզիտոր Վլադիլեն Բալյանին՝ ծննդյան 90-րդ տարեդարձի առթիվ 04/25/2014   11:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության արվեստի վաստակավոր գործիչ, կոմպոզիտոր Վլադիլեն Բալյանին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Հարգելի պարոն Բալյան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 90-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Դուք մեծ ավանդ ունեք հայ երաժշտարվեստի հանրահռչակման և զարգացման գործում: Ձեր հեղինակած երգերը մեծ ժողովրդականություն են վայելում: Անուրանալի է նաև երաժշտական կյանքի հմուտ կազմակերպչի և մանկավարժի Ձեր վաստակը:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил композитора Владилена Баляна с 90-летием 04/25/2014   12:44  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание заслуженному деятелю искусств Республики Армения, композитору Владилену Баляну по случаю дня рождения. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“Сердечно поздравляю Вас с 90-летним юбилеем. Вы внесли большой вклад в дело популяризации и развития армянского музыкального искусства. Написанные Вами песни пользуются популярностью у народа. Неоспоримы Ваши заслуги как организатора музыкальной жизни и педагога. Желаю Вам здоровья, счастливой жизни и всех благ”.