2013թ. ՌԴ-ում հաշվառման են կանգնած եղել 587 հազար 69 ՀՀ քաղաքացիներ 04/19/2014   14:15  |  Միջազգային լրահոս
Ռուսաստանի Դաշնության Միգրացիոն ծառայության տարածքային մարմիններում 2013թ.-ին հաշվառման են կանգնած եղել  587 հազար 69 ՀՀ քաղաքացիներ:
Ըստ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության Միգրացիոն պետական ծառայության հրապարակած տվյալների՝ 2013թ.-ին ՌԴ քաղաքացիություն են ստացել 16 հազար 550 ՀՀ քաղաքացիներ:
56 հազար 435 հայաստանցիներ ՌԴ-ում հաշվառված են եղել ըստ բնակության վայրի:
145 հազար 122-ը ՌԴ-ում բնակվել են ըստ ժամանակավոր բնակության թույլտվության և կացության իրավունքի:
53 հազար 700-ն ունեցել են ՌԴ-ում աշխատանքային գործունեություն իրականացնելու համար աշխատանքի թույլտվություն:
Ի դեպ, ըստ պաշտոնական տվյալների՝ միգրացիոն օրենսդրության ոլորտում ՌԴ տարածքում ՀՀ քաղաքացիների կողմից 2013թ.-ին կատարվել է 30 հազար 345 վարչական իրավախախտում:

В минувшем году на миграционном учете в России состояли 587 тыс 69 граждан Армении 04/19/2014   15:00  |  Международные новости
В территориальных органах Федеральной миграционной службы(ФМС)России на учете в 2013г. состояли 587 тыс 69 граждан Армении.
По данным Государственной миграционной службы Министерства территориального управления Армении, в 2013г. 16 тыс 550 граждан РА получили российское гражданство.
56 тыс. 435 жителей Армении были прописаны в РФ по месту жительства.
145тыс. 122 граждан Армении проживали в России на основании разрешения на временное проживание в РФ.
53 тыс 700 имели патент на осуществление трудовой деятельности в России.
Согласно официальным данным, гражданами Армении в 2013г. на территории РФ было совершено 30 тыс. 345 административных нарушений.