Նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձը Հայաստանի եզդիական համայնքին՝ Մալաքե Թաուսի առթիվ 04/16/2014   11:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել եզդիական համայնքին:
«Հայաստանի եզդիական համայնքի սիրելի՛ ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նոր տարվա` Մալաքե Թաուսի կապակցությամբ:
Հայ և եզդի ժողովուրդները միասին են եղել դարեր շարունակ՝ թե՛ ուրախության, թե՛ փորձության ժամին: Մեր նախնիները կռել են այդ միասնությունն ու եղբայրությունը նաև մարտի դաշտում: Այսօր մենք՝ Հայաստանի բոլոր իրավահավասար քաղաքացիներս, կերտում ենք մեր երկիրը՝ մեր ընդհանուր տունը, և զգալի է ձեր ներդրումն այդ հայրենանվեր գործում:
Թող նոր տարին հաջողություններ բերի ձեզ և ձեր ընտանիքներին՝ բացելով զարգացման ու առաջադիմության նոր հորիզոններ, և ավելի ամրապնդվի մեր ժողովուրդների անխզելի բարեկամությունը»:

Президент Серж Саргсян поздравил езидскую общину Армении с Новым годом - Малакке Таусом 04/16/2014   11:50  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание езидской общине Армении по случаю Нового года – Малакке Тауса. Как сообщает пресс-служба главы государства, в послании говорится:
Дорогие представители езидской общины Армении,
Горячо поздравляю езидскую общину Армении по случаю Нового года – Малакке Тауса.
Армянский и езидский народы были вместе на протяжении веков в минуты радости и испытаний. Наши предки выковали это единство и братство и на поле боя. Сегодня мы, все равноправные граждане Армении, созидаем нашу страну, наш общий дом, и ваш вклад в это патриотическое дело ощутим.
Пусть Новый год принесет вам и вашим семьям успехов, открывая новые горизонты развития и прогресса, и еще больше укрепит неразрывную дружбу наших народов”.