Գոմեշի մսի գործով նոր զարգացումներ չկան. Նախաքննությունը դեռ շարունակվում է 04/16/2014   10:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Բանակին տավարի մսի փոխարեն գոմեշի միս մատակարարելու գործով նախաքննությունը դեռ շարունակվում է: «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը` հավելելով, որ թյուրիմացություն է տեղի ունեցել և «Ժողովորդ» օրաթերթում հրապարակված հոդվածը, համաձայն որի գործով ներգրավված անձինք ծանոթանում են գործի նյութերին, այլ լրատվամիջոցներ ևս վերցրել են և տեղադրել իրենց կայքերում:
Իրականում այդ տեղեկությունը վերաբերել է այլ գործի: Այս մասին ասել է Մերի Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ գործով կալանավորված Կապանի մսի կոմբինատի նախկին տնօրեն Ալբերտ Օհանջանյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, իսկ գործով որպես մեղադրյալներ ներգրավված N զորամասի հրամանատարի նյութատեխնիկական ապահովման գծով տեղակալին, նույն զորամասի պարենային պահեստարանի պետին և պարենային բազայի պետին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376-րդ հոդվածով:
Նրանց բոլորի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը փոխվել էր և ընտրվել չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Իսկ Կապանի մսի կոմբինատի նախկին տնօրեն Ալբերտ Օհանջանյանը փոխհատուցել է պատճառված վնասը՝ Պաշտպանության նախարարության կարիքների համար կառուցելով 150 տոննա տարողությամբ սառնարանային համալիր, որի արժեքը կազմում է 73 362 390 ՀՀ դրամ:

Предварительное следствие по резонансному делу о “мясе буйвола” все еще продолжается - Минобороны Армении 04/16/2014 11:19 | Криминальная хроника
Предварительное следствие уголовного дела по факту поставки армии мяса буйвола продолжается. Об этом в беседе с корреспондентом ИА “ФактИнфо” сообщила старший офицер следственной службы Минобороны РА Мэри Саргсян. Она также добавила, что имело место недоразумение и опубликованная в газете “Жоговурд” статья, согласно которой привлеченные к делу лица ознакамливаются с материалами дела, была перепечатана другими СМИ.
На самом деле речь шла о другом деле, сказала Мэри Саргсян.
Напомним, бывшему директору мясокомбината Капана Альберту Оганджаняну было предъявлено обвинение по п. 1 ч. 3 ст. 178,а проходящим по делу в качестве обвиняемых заместителю командира по линии материально-технического обеспечения N-ской воинской части и заведующему продовольственным складом той же части было предъявлено обвинение по ст. 376 УК РА.
Избранная в отношении них мера пресечения в виде заключения под стражу была заменена на подписку о невыезде.
Экс- директор Капанского мясокомбината Альберт Оганджанян возместил причиненный А ущерб, построив холодильный комплекс вместимостью 150 тонн, стоимость которого составляет 73 362 390 драмов.