Արա Զոհրաբյանը` Փաստաբանական դպրոցի շուրջ ստեղծված աղմուկի մասին 04/16/2014   00:03  |  ԼՐԱՀՈՍ
Փաստաբանական դպրոցում աուդիտորները ֆինանսական չարաշահումներ չեն հայտնաբերել` անդրադառնալով ՀՀ  փաստաբանական դպրոցի տնօրեն Նիկոլայ Բաղդասարյանի հետ կապված մամուլում հրապարակումներին,  այս մասին հայտարարել է ՀՀ փաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը:
«Փաստաբանական դպրոցը մեր  բոլոր փաստաբանների ձեռքբերումն է,  և մենք այն պարտավոր ենք պահպանել»,- նշել է  ՓՊ նախագահն՝   ընդգծելով, որ Նիկոլայ Բաղդասարյանը փաստաբանական դպրոցի կայացման հարցում լուրջ մասնակցություն ունի:  Արա Զոհրաբյանը նաև տեղեկացրել է, որ  Ն.Բաղդասարյանը Դպրոցի դրամաշնորհային 2 ծրագրերով շարունակելու է պատասխանատու մնալ, քանի որ «նա է այդ ծրագրերով նշանակված համակարգողը և ամենատեղյակն է դրանց իրականացման մանրամասներին»։
Արա Զոհրաբյանը  շնորհակալություն է հայտնել Նիկոլայ Բաղդասարյանին, իսկ Փաստաբանական դպրոցի նոր տնօրեն Սիմոն Բաբայանին մաղթել հաջողություններ «այս դժվարին և պատասխանատու գործում»։

Глава ПА Армении Ара Зограбян прокомментировал ”шумиху” вокруг Школы адвокатов 04/16/2014   09:18  |  Лента новостей
Аудиторы не выявили в Школе адвокатов финансовых злоупотреблений. Об этом заявил председатель Палаты адвокатов Армении Ара Зограбян, комментируя появившиеся в прессе публикации, связанные с экс-директором Адвокатской школы Николаем Багдасаряном.
“Школа адвокатов является нашим общим достижением, и мы обязаны его сохранить”, - отметил глава ПА, подчеркнув, что Николай Багдасарян сыграл серьезную роль в становлении Школы адвокатов. Ара Зограбян также проинформировал, что Н. Багдасарян “останется ответственным за осуществление двух грантовых программ”, поскольку “он координирует эти программы и лучше всех осведомлен о деталях их реализации”.
Ара Зограбян поблагодарил Николая Багдасаряна, а новому директору Симону Бабаяну пожелал успехов в столь нелегком и ответственном деле.