Ռուստամյանը չհերքեց ՀՅԴ-ին՝ նախարարական պորտֆելներ հատկացնելու մասին խոսակցությունները 04/15/2014   15:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Մենք բազմիցս շատ հստակ ասել ենք, որ մեր համագործակցության ձևը, չափը, մոտիկությունը, հեռավորությունը կապված է նրանից, թե որքանով կընդունեն յոթ կետից բխած մեր ներկայացրած առաջարկները: Դա ներկայացրել ենք երկրի Նախագահին, բոլորի հետ քննարկում ենք այս խնդիրները: Մեր հարցը ոչ թե անձի, անհատի այս կամ այն պորտֆելը ստանալու մեջ է, այլ այդ խնդիրներով երկիրը այս վիճակից դուրս բերելու մեջ է»,- ասաց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն ռուստամյանը` ի պատասխան «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցին, թե որքանով է հնարավոր է, որ ՀՅԴ-ն նոր կառավարությանա կազմում ունենա նախարարի կամ, ինչպես մամուլում է շրջանառվում, փոխվարչապետի պաշտոն:  Ըստ շրջանառվող լուրերի, ՀՅԴ-ն  այս անգամ փոխվարչապետի պաշտոնի ակնկալիքներ ունի։
Ա.Ռուստամյանն  ընդգծեց, որ, իր կարծիքով, իրենք շատ նորմալ գործընթաց են իրականացնում: «Ով որ նորմալ է դատում, պետք է դրական արձագանքի»:
Ըստ նրա` ՀՅԴ-ն նոր բան չի ասում, այլ բարձացնում է ամբողջական իշխանափոխության գաղափարը:
«Մենք դեմ ենք միայն մարդկանց փոփոխությանը, եթե չենք համոզվելու, որ դրա փոփոխությամբ նոր եկողը նույնը չի լինի: Դդրա համար առաջարկում ենք, որ նաև լինեն համակարգային լուրջ խորքային փոփոխություններ: Եվ դա ենք համաձայնեցնում` լինի մեր գործընկերների հետ քառյակի մեջ, լինի նաև Նախագահի մոտ, որ գնացել ենք, կամ մյուս քաղաքական ուժերի հետ»,- ասաց Ա.Ռուստամյանը:

Армен Рустамян не опровергает слухи о том, что АРФД может получить министерские портфели в новом Правительстве Армении 04/15/2014 16:47 | Лента новостей
“Мы неоднократно и четко заявляли, что формат нашего сотрудничества зависит от того, как воспримут представленные нами предложения, проистекающие из семи пунктов. Мы их представили президенту Армении и обсуждаем их со всеми. Наша задача заключается не в персоналиях или попытке заполучить тот или иной портфель, а в принятии мер по выводу страны из создавшегося положения”, - заявил руководитель фракции АРФ “Дашнакцутюн” Армен Рустамян, отвечая на вопрос корреспондента “”ФактИнфо” относительно того, насколько вероятно, что АРФД получит пост министра в новом правительстве или, согласно муссируемым в прессе слухам, кресло вице-премьера.
А. Рустамян подчеркнул, что, по его мнению, они осуществляют вполне нормальный процесс.”
По его словам, АРФД ничего нового не говорит, а выдвигает идею полной смены власти.
“Мы против одной лишь смены кадров. Мы предлагаем провести системные изменения, что, собственно, мы и пытаемся согласовать как в рамках “четверки” или с другими политическими силами, так и на встрече с Президентом”, - сказал А. Рустамян.