Վաղվանից մարզերում կսկսվի ցրտահարությունից տուժած տնտեսություններին սերմացուի բաշխումը 04/14/2014   16:39  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Սերգո Կարապետյանը, այսօր համակարգի պատասխանատուներին ներկայացնելով ՀՀ նոր վարչապետի նշանակման հետ կապված տեղեկատվությունը, կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել նրանց՝ պահանջելով առանձնահատուկ ուշադրություն դարձնել աշխատանքային կարգապահության պահպանմանն ու նախատեսված միջոցառումները սահմանված ժամկետներում ու բարձր որակով իրականացմանը։ Այդ թվում՝
• Գարնան գյուղատնտեսական աշխատանքների գրաֆիկների պահպանումը։
• Ցրտահարությունից տուժած համայնքներին օժանդակություն ցուցաբերելու ՀՀ կառավարության որոշման պահանջների կատարումը։
• Սերմացուի, դիզելային վառելիքի և պարարտանյութի տրամադրման պետական աջակցության ծրագրերի իրականացման ժամկետների ապահովումը։
Գյուղնախարարության պաշտոնական կայք էջից տեղեկանում ենք, որ Նախարարի պաշտոնակատարը հանձնարարել է ապրիլի 15-ից մարզերում սկսել ցրտահարությունից տուժած տնտեսություններին սերմացուի բաշխման աշխատանքները։
Խոսելով կառավարության կազմի հետ կապված նոր մոտեցումների մասին, նախարարի պաշտոնակատարը կրկին հիշեցրել է նախատեսված ծրագրերի իրականացման գործում անձնական պատասխանատվության կարևորությունը։

И.о. главы Минсельхоза Армении поручил приступить с завтрашнего дня к раздаче семян владельцам хозяйств, пострадавших от заморозков 04/14/2014 17:07 | Лента новостей
И. о. Министра сельского хозяйства Армении Серго Карапетян, представляя ответственным за сферу работникам сведения, связанные с назначением нового премьер-министра, дал им поручения, в частности, потребовал обратить особое внимание на соблюдение трудовой дисциплины и реализацию мероприятий в намеченные сроки и на качественно высоком уровне:
•Соблюдение графиков сельскохозяйственных работ весной.
•Выполнение требований Правительства РА по оказанию содействия общинам, пострадавшим от заморозков
•Соблюдение сроков реализации программы государственного содействия, заключающегося в предоставлении семян, дизтоллива и удобрений.
Как сообщается на сайте Минсельхоза РА, исполняющий обязанности министра поручил начать в общинах с 15 апреля работы по раздаче пострадавшим от заморозков владельцам хозяйства семян.