Նախագահ Սերժ Սարգսյանը կառավարության անդամներին ներկայացրել է ՀՀ նորանշանակ վարչապետին 04/14/2014   13:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ՀՀ կառավարության անդամներին և կառավարության նիստին հրավիրվող պաշտոնյաներին ներկայացրել է ՀՀ նորանշանակ վարչապետին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Նախագահի պաշտոնական կայք-էջից:
«Ինչպես գիտեք, երեկ ես ՀՀ վարչապետ եմ նշանակել Ազգային ժողովի պատգամավորների մեծամասնության վստահությունը վայելող անձին՝ Հովիկ Աբրահամյանին՝ Ազգային ժողովի նախագահին ու նաև ՀՀԿ նախագահի տեղակալին:
Երեկ մամուլը մեր հանրությանը հանգամանորեն ներկայացրեց բոլոր գործընթացներն ու նաև այն խնդիրները, որ վարչապետը և նոր կառավարությունը պետք է լուծեն: Վարչապետի նշանակումից հետո կառավարությունը շարունակում է կատարել իր աշխատանքները, և կառավարության անդամներին խնդրում եմ, որպեսզի բարեխղճորեն և պարտաճանաչ կերպով կատարեն իրենց պարտականությունները:
Մենք քսան օրվա ընթացքում վարչապետի հետ միասին ձևավորելու ենք նոր կառավարություն: Այն ժամանակ կառավարության խնդիրների մասին հանգամանորեն կխոսենք: Ինձ մնում է մեկ անգամ ևս շնորհավորել պարոն Աբրահամյանին և ցանկանալ նրան հաջողություն: Շնորհավորում եմ»,-ՀՀ կառավարությունում ներկայացնելով վարչապետին՝ ասել է Հանրապետության Նախագահը:
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհակալություն է հայտնել Նախագահին վստահության համար և խնդրել գործող կառավարության անդամներին մինչ նոր կառավարության ձևավորումը եռանդով շարունակել իրենց աշխատանքը.
«Պարո՛ն Նախագահ, կցանկանայի իմ գործընկերներին ասել, որ մենք որևէ կողմնորոշում որևէ թեկնածուի վերաբերյալ չունենք, և ես պետք է խնդրեմ բոլոր իմ գործընկերներին ավելի մեծ եռանդով շարունակել իրենց պարտականությունների կատարումը: Սահմանադրության սահմանած ժամկետում, պարո՛ն Նախագահ, Ձեզ հետ համաձայնեցնելով, կներկայացնենք նոր կառավարության կազմը: Եվ մոտեցումը կլինի կառավարության անդամների այս տարիների ընթացքում կատարած աշխատանքի արդյունքն ու նաև այն, թե որքանով ապագայում ի վիճակի կլինեն իրականացնել նոր ծրագրեր: Շնորհակալ եմ»,- ասել է նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը:

Президент Армении Серж Саргсян представил членам Правительства нового премьер-министра 04/14/2014 13:55 | Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян представил членам правительства и приглашаемым на заседание Кабмина чиновникам новоназначенного премьер-министра Армении Овика Абраамяна. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
“Как вы уже знаете, накануне я назначил на пост премьер-министра Армении спикера НС РА и заместителя РПА Овика Абраамяна – человека,пользующегося доверием большинства депутатов Национального Собрания РА.
Накануне пресса обстоятельно проинформировала общественность обо всех процессах, а также тех проблемах, которые предстоит решить премьер-министру и новому Правительству. После назначения премьер-министра Правительство продолжает выполнять свою работу. Я прошу членов Правительства добросовестно и тщательно исполнять свои обязанности.
Мы в течение 20 дней вместе с премьер-министром сформируем новое Правительство. В это время и обсудим обстоятельно задачи Правительства. Мне остается еще раз поздравить господина Абраамяна и пожелать ему успехов. Поздравляю”, - сказал президент Армении, представляя сотрудникам Правительства нового премьер-министра.
Премьер-министр Овик Абраамян поблагодарил президента за доверие и попросил членов действующего Кабмина продолжать усердно выполнять свою работу.