«Դ!ԵՄ ԵՄ»-ը հայտարարում է, որ մարտի 22-ի հանրահավաքը կազմակերպված էր դրամահավաքի միջոցներով 03/25/2014   09:16  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Դ!ԵՄ ԵՄ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում իր շնորհակալությունն է հայտնել այն «աշխատանքային կոլեկտիվներին և վերջիններիս անդամներին, ում կողմից կազմակերպված դրամահավաքի արդյունքում հնարավոր եղավ կազմակերպել հանրահավաքը և վճարել բոլոր անհրաժեշտ ծախսերի՝ ձայնային տեխնիկայի, էլեկտրաէներգիայի և այլնի համար»:
Նախաձեռնության անդամները հայտնում են, որ իրենց պայքարում ապավինում են միայն ժողովրդի կամքին և միասնականությանը:
«Մարտի 22-ին Երևանի Ազատության հրապարակում մենք համախմբվեցինք ընդդեմ մի «օրենքի», որի կիրառումը, մեր բոլորի խորին համոզմամբ, կործանարար հետևանքներ կունենա մեր սիրելի հայրենիքի տնտեսության համար»,- ասված է հայտարարության մեջ, որն ավարտվում է առաջիկա պայքարի կոչով. «Մեր պայքարն արդար է, իսկ մենք՝ միասնական, և ետդարձի ճանապարհ չունենք: Առաջ՝ դեպի գալիք հաղթանակ»:

Гражданская инициатива “Я против” заявляет,что покрыла расходы на субботний митинг за счет средств от добровольных взносов 03/25/2014 09:49 | Актуальная тема
Гражданская инициатива “Я против”, бойкотирующая внедрение обязательного компонента накопительной пенсионной системы, выступила с заявлением, в котором выразила благодарность “тем рабочим коллективам и их членам”, благодаря которым был организован сбор средств на организацию и проведение митинга. За счет этих средств удалось покрыть расходы на аудиотехнику, электроэнергию и т.д.
Члены инициативы сообщают, что в своей борьбы они уповают лишь на волю народа и его сплоченность.
22 марта на Площади Свободы мы объединились против одного закона, применение которого, по нашему глубокому убеждению, возымеет пагубные последствия на экономику нашей любимой Родины”, - говорится в заявлении, которое завершается призывами: “Наша борьба справедлива, у нас не пути назад”, “Вперед к победе”.