Փաստաբանը վերադասության կարգով կբողոքարկի Իսրայել Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքների որոշումները 03/06/2014   10:35  |  Մամուլ
«168 ԺԱՄ»-ը գրում է, որ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը կազմակերպելու մեջ մեղադրվող Իսրայել Սարգսյանի պաշտպանը մարտի 3-ին է ստացել վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշումը և պատրաստվում է վողոքարկել այն վճռաբեկ դատարան:
Լրատվամիջոցը նշում է, որ Ի.Սարգսյանի պաշտպան Գայանե Գալոյանը դիմել էր վերաքննիչ դատարան՝ բողոքարկելով առաջին ատյանի դատարանի՝ Ի. Սարգսյանին կալանավորելու որոշումը: Սակայն նրա բողոքը մերժվել էր:
Թեթրը միաժամանակ հիշեցնում է, որ Ի.Սարգսյանը մեղադրվում է ոչ միայն Ա.Սաֆարյանի սպանությունը կազմակերպելու, այլև՝ Մովսես Ներսիյանին սպանոլու մեջ:
Ըստ փաստաբան Գ.Գալոյանի՝ Ի.Սարգսյանը չպետք է կալանավորված լինի, քանի որ որևէ ապացույց չկա, որ Մովսես Ներսիյանը մահացել է:
Նա թղթակցին նաև ասել է, որ վերադասության կարգով կբողոքարկի նաև Ի.Սարգսյանին առաջադրված մեղադրանքների որոշումները:
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «168 ԺԱՄ» օրաթերթի` 06.03.2014թ. համարում:
15:29 18/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎենդետայի դեպքում պատասխանատվությունը կկրի ոստիկանությունը
13:31 06/02/2014  |  Քրեական խրոնիկոնԹևոսիկի եղբոր՝ Արթուր Սաֆարյանի սպանությունը պատվիրված է եղել Ռուսաստանից. «Առաջին լրատվական»
15:08 05/02/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԻնչո՞ւ է Իսոն սպանել Թեւոսիկի եղբոր սպանությունն իրականացրած Մոսոյին
10:28 05/02/2014  |  ՄամուլՁերբակալված Իսոյի և Թևոսիկի միջև քավոր-սանիկական հարաբերություննե՞ր են եղել

“168 часов”: Адвокат Исраэла Саргсяна будет добиваться освобождения своего подзащитного из-под стражи в Кассационном суде 03/06/2014   11:06  |  Пресса
Адвокат Исраэла Саркисяна, обвиняемого в организации убийства Артура Сафаряна, 3 марта получила решение Апелляционного суда и собирается обжаловать его в кассационном порядке. Об этом пишет газета “168 часов”
СМИ отмечает, что адвокат И. Саргсяна - Гаяне Галоян обратилась в Апелляционный суд с намерением обжаловать решение суда первой инстанции о заключении И. Саргсяна под стражу.
Издание при этом напоминает, что И. Саргсян обвиняется не только в организации убийства А. Сафаряна, но и в убийстве Мовсеса Нерсисяна.
По словам адвоката Г. Галоян, И. Саргсян не должен содержаться под стражей, поскольку нет ни одного доказательства, указывающего на то, что Мовсес Нерсисян скончался.
Она отметила в беседе с корреспондентом, газеты, что намерена обжаловать и решения о предъявлении И. Саркисяну обвинений.