Երևանում ԱԱԾ աշխատակիցն ու նրա ընկերը կանխել են 28-ամյա տղայի ինքնասպանությունը. Shamshyan 03/03/2014   09:30  |  Արտակարգ պատահարներ
Shamshyan.com-ի տեղեկացմամբ՝ երեկ` մարտի 2-ին, Երևանում կանխվել է երիտասարդ տղայի ինքնասպանությունը: Ժամը 16:00-ի սահմաններում ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ահազնագել են ոստիկանության Մաշտոցի բաժին, որ մի քաղաքացի անցել է Կիևյան կամրջի վտանգավոր սահմանը և հայտարարում է, որ իրեն ցած է նետելու:
Ինչպես հայտնում է կայքը, մինչ կժամանեին ոստիկանության Մաշտոցի բաժնի օպերատիվ խումբն ու ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության աշխատակիցները, հավաքված քաղաքացիները իրենց ուժերով կարողանում են նշված երիտասարդին հետ բերել կամրջի վտանգավոր հատվածից ու արդեն դեպքի վայր ժամանած ոոստիկանության Մաշտոցի բաժնի պարեկապահակային ծառայության գնդի 3-րդ վաշտի աշխատակիցները նշված անձնավորությանը տեղափոխում են Մաշտոցի ոստիկանություն: Իսկ ինքնասպանություն կատարող երիտասարդին, ըստ կայքի, փրկել են Երևանի բնակիչներ Ալեքս Աֆրիկյանը և Թելման Պետրոսյանը, վերջինս ըստ տեղեկությունների, Ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակից է:
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով նշված անձնավորությունը Երևան քաղաքի Հալաբյան փողոցի բնակիչ 28-ամյա Սարգիս Ս-ն է , ով աշխատում է Երևանում գործող բենզալցակայաններից մեկում` որպես լիցքավորող, և իր այդ քայլը պատճառաբանել է ֆինանսական անլուծելի խնդիրներով:

Shamshyan: В Ереване сотрудник Службы нацбезопасности и его друзья предотвратили попытку суицида 28-летнего парня 03/03/2014   11:12  |  Чрезвычайное просшествие
Накануне, 2 марта, в Ереване был пресечена попытка суицида. Как сообщает Shamshyan.com, в 16.00 из Центра оперативного управления Упраления г. Ереван в Маштоцский отдел полиции поступи сигнал о том, что молодой парень, стоя на краю моста "Киевян", грозится выброситься.
Как отмечается на сайте, еще до прибытия оперативной группы и сотрудников спасательной службы МЧС РА, оказавшиеся на месте происшествия прохожие, собственными силами смогли предотвратить попытку самоубийства. По сведениям издания, мужчину спасли Алекс Африкян и Тельман Петросян. Последний, по имеющейся информации, является сотрудником СНБ РА.
Свести счеты с жизнью пытался 28-летний Саркис С., который работает на одной из ереванских бензоколонок заправщиком. Свой шаг он мотивировал непоправимыми финансовыми проблемами