Գյումրիի նախկին քաղաքապետի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել 02/03/2014   17:03  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Դուկասյանի որդուն՝ Սպարտակ Ղուկասյանին այսօր  մեղադրանք է առաջադրվել  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի առաջին մասով՝  Խուլիգանություն: Նրա նկատմամբ ընտրվել է չհեռանալու մասին ստորագրությունը:
Այս մասին  «Փաստինֆո»-ին  հայտնեցին ՀՀ  ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Հիշյալ պաշտոնական աղբյուրը ժամանակին տեղեկացրել էր, որ 25.01.2014 թ. ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնի Գյումրի քաղաքի Կումայրիի քննչական բաժանմունքում  նախապատրաստվող նյութերով որոշում է կայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ  հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով քրեական գործ հարուցելու մասին: 27.01.2014 թ. Սպարտակ Ղուկասյանը  հարցաքննվել է որպես կասկածյալ:
Ավելի վաղ՝ հունվարի 22-ին,  ԶԼՄ-ներում տեղեկություններ էին տարածվել, որ Գյումրու նախկին քաղաքապետի որդին՝ Սպարտակ Ղուկասյանը, ընկերների հետ մեքենաներով մոտեցել է քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանի առանձնատանը և նրա հասցեին հայհոյանքներ ու սպառնալիքներ հնչեցրել: Դեպքը տեսանկարահանվել է տարածքում տեղադրված տեսախցիկներով:

Сыну бывшего мэра Гюмри Вардана Гукасяна предъявили обвинение в хулиганстве 02/03/2014   17:23  |  Актуальная тема
Сыну экс-мэра Гюмри Вардана Гукасяна – Спартаку Гукасяну – сегодня было предъявлено обвинение по признакам преступления, предусмотренного ч.1 ст.258 Уголовного кодекса Армении (“хулиганство”).В отношении него избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Об этом ИА “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции РА.
Вышеупомянутый источник ранее сообщил, что 25.01.2014г., что подготовленным в следственном отделении Кумайри следственного отдела г. Гюмри Полиции Ширакской области материалам было принято решение о возбуждении уголовного дела. 27.01.2014г. Спартак Гукасян был допрошен в качестве подозреваемого.
Ранее, 22 января, как передавала Полиция, в СМИ просочилась информация о том, что сын бывшего мэра города Гюмри Вардана Гукасяна - Спартак Гукасян - и его друзья на машинах подъехали к дому нынешнего градоначальника северной столицы Армении Самвела Баласаняна и озвучили в адрес последнего угрозы и нецензурную брань. Инцидент попал в объективы камер видеонаблюдения.