Նախկին ամուսինը հրկիզել է կնոջը՝ ներկայիս ամուսնու ներկայությամբ 01/20/2014   16:13  |  Քրեական խրոնիկոն
Հունվարի 20-ին՝ ժամը 06:00-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել 1955 թ. ծնված, նախկինում դատված Լևոն Հ.-ն և հայտնել, որ բենզին է լցրել նախկին կնոջ ու նրա տնակի վրա և հրկիզել: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից:
Շտապ դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն օրը՝ ժամը 05:30-ի սահմաններում, Լևոն Հ.-ն Առատաշեն գյուղում գտնվող իր նախկին կնոջ` 1960 թ. ծնված Օֆելյա Մ.-ի և վագոն-տնակի վրա բենզին է լցրել և հրկիզել:
Վագոն-տնակում է եղել նաև Օֆելյա Մ.-ի ներկայիս ամուսինը` 1942 թ. ծնված Ռոդոլֆ Բ.-ն: Վերջիններս այրվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Լևոն Հ.-ն Առատաշեն գյուղից բերման է ենթարկվել:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 185 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:

Брифинги в парламенте Армении проходят на фоне парада отставок в паравительстве(прямое включение)
В армянском селе Араташен 58-летний мужчина облил бензином и поджег экс-супругу 01/20/2014 17:04 | Криминальная хроника
В рамках дела о поджоге бывшей супруги и принадлежащего ей дома в селе Араташен Армавирской области задержан 58-летний мужчина.
20 января, около 6 часов, в Центр оперативного управления Полиции Еревана позвонил Левон Г., 1955 г.р. и заявил, что облил бензином дом бывшей жены и поджег.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, выехавшая на место происшествия оперативная группа установила, что в тот же день, около 05:30 часов ранее судимый мужчина облил бензином бывшую жену - Офелию М., 1960 г.р. и вагон-домик.
В помещении находились нынешний муж Офелии М, - 71-летний Рудольф Б. Пострадавшие с ожогами госпитализированы.
По данному факту возбуждено уголовное дело по ч.2 ст. 185 и ч.1 ст. 34-104. Уголовного кодекса Армении.