Հայտարարությամբ հանդես եկավ նաև Վարդան Ղուկասյանի գրասենյակը 01/17/2014   16:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Վերջին մի քանի օրերի ընթացքում որոշ ԶԼՄ-ների կողմից հորինվում և շրջանառության մեջ են դրվում Վարդան Ղուկասյանի անձին և ընտանիքին առնչվող բացահայտ սուտ տեղեկություններ:
Ստից նոր ստեր թխելը, դրանցով սնվելը, հասարակությանն ապակողմնորոշելը, շառով տալը դարձել է “վճարովի” աշխատանք, որը , ցավոք, մնում է անպատիժ:
Պարզ է դառնում, որ նմանօրինակ շինծու նյութերի տարափը և որոգայթներ լարելը ինչ-որ խմբակների նպատակային և հեռահար պատվերն է:  Ասել և վերստին ասում ենք, որ այս ամենի ետևում, հավանաբար, կանգնած են 2007 թվականին Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ մահափորձն ու 2012 թվականին Կարեն Եսայանի սպանությունն իրականացրած,մինչև կոկորդը արյունի մեջ թաղված մարդասպանները:
Այդ հանցագործությունները այդպես էլ մնում են չբացահայտված:
Իսկ մի քանի ԶԼՄ-ներում տարածվող ինտրիգների հեղինակներն այնքան են սանձարձակվել, որ շարունակում են անտեսել, ճզմել-անցնել բոլոր նորմերն ու օրենքները: Մենք չէինք արձագանքի լրատվական այս “ակցիաներին”, եթե ակնհայտ չլիներ այս ամենը շոուի վերածելու ոմանց հակումը:

Офис Вардана Гукасяна назвал ложью и попыткой дезориентировать общество муссируемую в СМИ вокруг имени экс-мэра Гюмри информацию 01/17/2014   16:19  |  Лента новостей
Офис Вардана Гукасяна сегодня распространил информацию, в которой, в частности, отмечается:
“В последние дни ряд СМИ придумали и ввели в обращение заведомо ложные сведения, касающиеся Вардана Гукасяна и его семьи.
Дезориентация общества и распространение лжи и клеветы за деньги стали работой, которая, к сожалению, остается ненаказуемым деянием.
Ясно, что поток подобной лживой информации и расставление ловушек - это заказ каких-то группировок, вынашивающих далеко идущие планы. Мы говорили и продолжаем утверждать, что за всем этим стоят, по всей видимости, погрязшие по горло в крови убийцы, совершившие в 2007г. покушение на Вардана Гукасяна и убийство Карена Есаяна в 2012г..
Эти преступления до сих пор не раскрыты.
Авторы же интриг, распространяемым по некоторым СМИ, настолько распоясались, что продолжают пренебрегать нормами и законами. Мы бы не стали реагировать на эти журналистские “акции”, если бы не столь очевидная склонность некоторых превращать все в шоу, - говорится, в частности, в заявлении.