Կալիֆորնիայում հանցագործը սպանել է ոստիկանների, պատանդ վերցրել մի կնոջ եւ անչափահաս աղջկա 11/28/2013   08:59  |  Միջազգային լրահոս
ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում անհայտ անձը պատանդ է վերցրել երկու հոգու եւ փակվել բնակելի տան մեջ, - հաղորդում է  Associated Press գործակալությունը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Ինգլվուդ քաղաքում. տղամարդը նաեւ կրակել է, որի հետեւանքով ոստիկանության 2 սպա ստացել են հրազենային վնասվածքներ: Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ, այս պահին չարագործը պատանդի կարգավիճակում է պահում մի կնոջ եւ անչափահաս աղջկա:
Ականատեսներն ասել են, որ կրակոցներ են լսել: Նշված տան, ինչպես նաեւ հարակից շենքերի բնակիչները  տարհանվել են: Ամբողջ տարածքը շրջափակված է ոստիկանների կողմից:

В американском штате Калифорния вооруженный преступник обстрелял полицейских и взял в заложники двух человек 11/28/2013   09:20  |  Международные новости
В американском штате Калифорния неизвестный взял в заложники двух человек и забаррикадировался в жилом доме, сообщает Газета.Ru со ссылкой на Associated Press.
По имеющейся информации, мужчина открыл стрельбу в калифорнийском городе Инглвуд. В результате инцидента два офицера полиции получили ранения. В настоящий момент преступник удерживает в заложниках женщину и несовершеннолетнюю девочку.
Очевидцы говорят, что слышали выстрелы в доме. Полицейские эвакуировали жителей из близлежащих домов. Территория вокруг дома и дороги оцеплены.