Ինջիղուլյանը նամակ է գրել ծնողներին. ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները հանդիպել են հայ ռազմագերու հետ. Panorama 11/26/2013   16:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Panorama.am-ի տեղեկացմամբ` նոյեմբերի 25-ին Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները Բաքվում հանդիպել են հայ ռազմագերուն: Այս մասին Panorama.am-ինտեղեկացրել  է ԿԽՄԿ հայաստանյան պատվիրակության հաղորդակցման ծրագրերի պատասխանատու Զառա Ամատունին:
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը` ժամը 3:00-ի սահմաններում, ծառայությունն իրականացնելու ժամանակ, ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տեղանքում չկողմնորոշվելու հետևանքով 1991թ. ծնված շարքային զինծառայող Հակոբ Գևորգի Ինջիղուլյանը հատելով ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանը, հայտնվել է հակառակորդի պահպանության տակ գտնվող տարածքում:
Զ. Ամատունին նշել է, որ «ԿԽՄԿ երևանյան գրասենյակում արդեն տեղի է ունեցել հայ ռազմագերու հարազատների հետ հանդիպումը և նրանց փոխանցվել ռազմագերու նամակը»:

А.Инджигулян написал письмо родным. Представители МККК встретились с находящимся в плену в Азербайджане армянским военнослужащим - Panorama 11/26/2013   18:04  |  Лента новостей
25 ноября представители Международного комитета Красного Креста (МККК) в Баку встретились с армянским военнопленным Акопом Инджигуляном. Об этом Panorama.am сообщила руководитель программ по коммуникации ереванской делегации МККК Зара Аматуни.
СМИ напоминает, 8 августа, около 03:00 по ереванскому времени, армянский военнослужащий, рядовой Акоп Инджигулян, 1991г.р., в ходе несения службы не сориентировался в ночное время на местности и пересек карабахско-азербайджанскую границу, оказавшись на контролируемой Азербайджаном территории.
По словам Зары Аматуни, «в ереванском офисе МККК представители организации встретились с родными армянского военнопленного и передали им письмо от Акопа Инджигуляна».